4elements4life logo

רוצה אישה כמו שהיא הייתה

יותר עזרה ממך, יותר זמן עבורה

 

בוקר, שיחת לקוח ראשונה:

''אפשר לקחת את שירותייך על מנת לעזור לאישתי ולשכנע אותה להזיז את עצמה? כי אני לא מצליח. כל מה שאני אומר זה לא בסדר, אני כבר מפחד לפתוח את הפה. ומה סה''כ ביקשתי? שהיא תחזור להתאמן, לא מזהה אותה כבר. אני אוהב אותה תמיד אך רוצה שהיא תחזור להראות ולהרגיש כמו שהתחתנתי איתה, לפני עשר שנים.'' הרצון שלך מובן, אך אני מאוד מבינה את התגובה של אישתך.

אז לפני שניגש לכיצד עוזרים ללקוחה הזו, גברים יקרים ראשית כמה הבהרות! 

1. אין אישה בעולם שלא רוצה להיראות טוב בשבילה ובן זוגה.
2. אף אישה לא השמינה בכוונה אחרי החתונה, הלידות והזניחה את עצמה.
3. החיים לא קלים וזו האמת. קשה להתפרנס, למצוא זמן בשביל עצמנו ואיכשהו ככל שעוברות השנים אנחנו כבר לא במקום הראשון.

4. לפעמים מה שנשים צריכות זה רק מילה טובה.

זיכרו ! ככל שתלחצו יותר ותפרגנו פחות, תמציאו כל מיני תנאים או השוואות לאיך אישתכם צריכה להראות, כך תיראה גם הזוגיות. בית מאושר זה בית שבו לשני בני הזוג טוב, כלומר לגבר יש שקט כי האישה מרוצה smiley. אישה מרוצה היא אישה עם ביטחון עצמי, שמחת חיים וידעת יום יום שמעריכים אותה ואוהבים אותה.

אז כיצד תוכלו לנהל שיחת שכנוע לגבי תחילת שגרת אימונים ושינוי הרגלי אכילה?

קודם חשוב להבין חוק בסיסי ביחסי גברים-נשים: אתה אומר משהו אחד, היא שומעת משהו אחר. תהיו זהירים מאוד במה שאתם אומרים ובמה שאתם לא אומרים, ולכן אציג 4 תסריטים אפשריים שיכולים להתרחש על מנת שתהיו מוכנים.

תסריט 1 - מתן מוטיבציה לשינוי ע''י השוואה למישהי אחרת.

מה שאתה אומר: תגידי ראית את החברה החדשה של השכן שלנו ממש רואים שהיא שומרת על עצמה, כנראה אוכלת נכון ומתאמנת. היא פשוט נראית מצוין.

מה שהיא שומעת: לא מספיק לי שאת עובדת, לומדת וסוחבת את כל הבית על כתפייך. בעיניי את גם צריכה להראות כמו בת 18.

מה שהיא יודעת: גם אתה לא נראה כמו השכן שלנו, קודם תזיז את עצמך ואני אחרייך.

תסריט 2 - מתן מוטיבציה ע''י הסכמה עם דבריה שהיא נראית לא טוב.

מה שאתה עונה לשאלתה: "תגיד נכון שהשמנתי? נכון השמנת, את נראית לא טוב, הבגדים באמת לא עולים עלייך ונמאס לי כבר לשמוע אותך.

מה שהיא שומעת : אני לא מוצא אותך מושכת יותר.

מה שהיא יודעת : אני כל כך צריכה את התמיכה שלו על מנת לעשות את זה ופשוט אין עם מי לדבר.

תסריט 3 - מתן מוטיבציה ע''י יצירת לחץ ונדנוד מתמשך.

מה שאתה אומר: נו מתי, אבל מתי את כבר מתחילה? עכשיו? מחר ? מידה 0 עוד חודש טוב?

מה שהיא שומעת : אם את לא תשתני מחר, אני עוזב.

מה שהיא יודעת : אין לי את הזמן או העזרה על מנת להקדיש קצת זמן לעצמי ולשמח אותך.

אז כמו שאתם רואים אף אחד מהתסריטים לא מוביל למשהו טוב. אז מזלנו שהחיים הם לא סרט ואנחנו יכולים לשנות את המציאות!

תסריט 4 - מה צריך להגיד : כנראה כלום, ויותר לעשות.

בעל יקר - אם תוכל לפנות לה 2-3 שעות בשבוע ולקחת את הילדים, לטפל בכמה דברים בעצמך ולתת לה את הזמן ללכת ולהתאמן במכון הכושר או בבית זה כבר 90% מהמוטיבציה. בהמשך אולי לנהל שיחה טובה אשר תתחיל מדיאלוג ,שיחה מלב אל לב שמתחילה במחמאות אין סופיות, פירגון הדדי והדגשה שכל השינויים הללו הם קודם כל בשביל ההרגשה והביטחון שלה. ורק לאחר מכן בשבילך ובשביל הזוגיות. 

דברו לעניין, תראו הבנה, תמיכה ונכונות לתת לה את הזמן והמקום להתחיל לחזור לעצמה.

מה יקל על התהליך: מטרות מוגדרות וזמנים להשגתם ( חופשה במקום חם לחגוג א ת הגוף החדש רק תעודד את כל המעורבים לעשייה), תוכנית אימונים ביתית להתחלה על מנת שהיא תדע בדיוק מה לעשות ולא לעשות,תפריט תזונה לחיטוב או כל מטרה אחרת המותאם אישית לשינוי וגישה בריאה ותומכת בתהליך.

 

מגוון תוכניות אימונים נוספות

הסודות של אימוני כוח - אורית צייטלין תזונאית ספורט
הסודות של אימוני הכוח - מה תרוויחי מזה?
בנוסף להיותי תזונאית ספורט אני גם כותבת תוכניות אימונים בהתאמה אישית לכל אחת ומטרתה: עיצוב ובניית גוף רצוי, אימון לתקופת חיטוב או אימון להעלאת מסת שריר. האוכלוסייה שאני עובדת אתה מגוונת, ניסיתי להכליל או למצוא מכנה משותף בין לקוחותיי אך ללא הצלחה. הדבר היחיד שמצאתי הוא שהרבה מהנשים יעשו הכל בכדי לא להתחיל בשגרת אימוני כוח.
קראו עוד
אימון כושר בבית - המדריך המקוצר
אימון כושר בבית - המדריך המקוצר
אם את יודעת שלא תתמידי, רוצה להתאמן בשקט שלך, לא רוצה להתחייב ואין לך כמה שעות ביום מספר ימים בשבוע לעזוב את עיסוקייך האחרים. כל אלה הן סיבות מצוינות להתחיל ולהתמיד בשגרת אימוני כושר בבית. את כבר מתיישבת וקמה, מרימה ומקפצת אחרי ילדייך - תראי את כבר מתאמנת ולא מודעת לזה! שלא נדבר על זה שאת לא תלויה באף אחד ומתאמנת מתי שבא לך!
קראו עוד
הדברים שאת חייבת לדעת לפני את שנכנסת למכון כושר
מכון כושר תתכונן באתי לבנות גוף - חלק א
את נכנסת למקום סגור, מלא בברזלים, בו גברים צועקים ומזיעים וברקע מוסיקה שחד משמעית יכולה לגרום לאיבוד השמיעה, כן זה מכון כושר שבו את אמורה להתאמן בתקופה הקרובה ועוד להנות מזה. תתפלאי, עוד נרשמת מרצון ושילמת על זה כסף. על מנת להקטין את השוק הראשוני ולמנוע את עזיבתך אחרי אימון אחד, ריכזתי עבורך את 4 הדברים שאת חייבת לדעת לפני את שנכנסת למכון כושר.
קראו עוד
איך נשיג תוצאות במכון הכושר?
מכון כושר תתכונן באתי לבנות גוף - חלק ב
טוב השוק הראשוני שלך עבר והינך עם הרבה יותר ביטחון עצמי מאשר בהתחלה. ואם קראת את חלק א את כבר לגמרי חלק ממכון הכושר, ואולי אפילו מתחילה קצת להנות? טוב בסדר אני לא אגזים אבל נסבל לא ?! אני מאמינה שידע זה כוח וחשוב לי שתדעי לאיזו מטרה הגעת לשם, תביני איזו תוכנית אימונים תקבלי ממאמן הכושר ותוכלי לנטר את ההתקדמות שלך לעבר השגת התוצאות שאת רוצה.
קראו עוד
לבלבל את השרירים או לבלבל את הארנק?
לבלבל את השרירים או לבלבל את הארנק? האמת על INSANITY ועוד
על פי אלברט איינשטין ההגדרה של שיגעון היא לעשות את אותו הדבר יום אחר יום ולצפות לתוצאות שונות. על פי 4elements4life ההגדרה של שיגעון הוא לשנות את מה שעובד, תמיד עבד וממשיך להביא לתוצאות. מכיון שישנם אין סוף מוצרי פיטנס אי שם בחוץ על מנת לעזור לכם להפוך ליותר "בריאים", רזים וחטובים תוך 15 דקות ביום, אני אשמח להביע את דעתי ולציין את האמת.
קראו עוד
אורית צייטלין תזונאית ספורט
איך לעצבן את אורית צייטלין תזונאית הספורט?
מהרגע שאנו יוצאים מהבית, אנו נמצאים תחת העין הבוחנת של הסביבה. מובן שלכולם יש דעה ומאוד חשוב להשמיעה בקול, אך לא תמיד היא במקום ובמיוחד כאשר לא נשאלת. במהלך השנה האחרונה שמעתי המון דעות על המראה החיצוני שלי שכללו בין היתר מחמאות וגם ביקורות מאוד קוטלות: רזה מדי , שרירית מדי ועוד...אז היום החלטתי להגיב ולהגיד מה אני באמת חושבת.
קראו עוד
תוכנית אימונים לחיטוב הגוף
המיתוס של תוכנית אימונים לחיטוב הגוף
נשים לגמרי שונות אך דומות בכך שרובנו רוצות גוף מוצק, חזק וסקסי! בתחום זה החשיבה הרווחת של רוב הנשים היא שאם מראה הגוף הרצוי הוא דקיק, עדין ועם שרירים ארוכים ומעוצבים יש לפנות ליוגה, פילאטיס, שיעורי אירובי מחטבים או לעבוד במכון הכושר על פי תוכנית אימונים לחיטוב הגוף המסורתית המיועדת לנשים. כלומר עם משקוליות ממש קטנות ובטווח חזרות גבוה לא?
קראו עוד
תוכנית אימונים להיריון
9 חודשים, 9 קבוצות שרירים ותוכנית אימונים אחת להיריון שלך
במהלך כל 40 שבועות ההיריון שלי התאמנתי . חוויתי אין סוף מבטים והמלצות לגבי נושא האימונים בתקופה זו מכל מי שמצא לנכון להיכנס לתפקיד הרופא האישי שלי או זה שמכיר את גופי ומה שגדל בו יותר טוב ממני. בחרתי לא להתייחס, להמשיך להתנהל כמו מי שמעוניינת בהשגת מטרה עיקרית בתקופה זו והיא לנהל היריון בריא ותקין מבחינת כל המדדים לעובר והאם...
קראו עוד
כיצד אלכוהול פוגע באימון הגופני שלכם
כיצד אלכוהול פוגע באימון הגופני שלכם?
לצריכת אלכוהול מוגברת השלכות גופניות שליליות על הכושר הגופני. מתאמנים רבים לא תמיד מודעים להשפעת האלכוהול על מסת השריר ומטרותיהם. סקירה מדעית חדשה הכללה 106 מחקרים מפרטת ומלמדת על האופן ובאיזו כמות אלכוהול משפיע על תהליכים הורמונלים שבונים את מסת השריר, גם אם הצריכה היא חד-פעמית. הכתבה פורסמה בעיתון ''הארץ'' ונכתבה ע''י אורית צ.
קראו עוד
שומרים על מסת שריר
כיצד שומרים על הכוח ומסת שריר בכל תקופה אך לא בכל מחיר
החשש הגדול ביותר של כל ספורטאי הוא להיפצע. ולמרות זאת יש משהו יותר מפחיד וזה לשמוע מהרופא את המשפט ”נפצעת ועל מנת להחלים לא תוכל להתאמן במשך X זמן”. בתור תזונאית ספורט, מתאמנת שנים בעצמי והכי חשוב אישה מיידית עולות במוחי ארבע שאלות שונות (אף אחת מהן לצערי לא קשורה לכך שנפצעתי, ומתן זמן ותנאים לתהליך ההחלמה והשיקום).
קראו עוד
איזה אימון גופני מסייע לתאי גזע להגדיל את מסת השריר
איזה אימון גופני מסייע לתאי גזע להגדיל את מסת השריר?
ידוע כי האימון האפקטיבי ביותר להגדלת כוח השריר ומסתו הוא אימון כוח. מדובר באימון שבו שריר יחיד או קבוצת שרירים פועלים נגד התנגדות (כוח) חיצונית. מה שפחות ידוע הוא תרומתם של תאי הגזע בגוף, תאים בעלי פוטנציאל אדיר להתפתח למגוון סוגי תאים עם תפקיד מוגדר בגוף מגיל צעיר ועד בגרות, להגדלת מסת השריר בעקבות אימון זה. הכתבה פורסמה בעיתון ''הארץ'' ונכתבה ע''י אורית צ.
קראו עוד
הגוף שלך הוא הקנבס שלי
קראו עוד