4elements4life logo

צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?

היווצרות צלוליטיס

צלוליטיס - אז למה זה לא מרפה וממשיך להטריד אותנו כל ימי חיינו?

כאילו לנשים אין מספיק אובססיות, אז עכשיו נוספה בעיית הצלוליטיס שפשוט מסרב להיעלם! אחת הסיבות העיקריות היא שהתופעה אינה מוכרת באמצעי התקשורת ונדמה שלרוב הנשים אין. כלומר לדוגמניות מסלול, דוגמניות ספורט, כוכבות הוליווד במגזינים או בסרטים אין צלוליטיס. למי יש? המסר החברתי הוא שצלוליטיס שייך לנשים העצלניות, השמנות והלא ספורטיביות. אפילו מגזינים וכתבות המעודדים נשים לאימוני כוח אומרים שאם נתאמן ונמשיך להרים משקולות, הקוטג' ברגליים יעלם. אכן, לא ניתן לתאר את האכזבה הגדולה כשזה לא באמת קורה כמובטח. אני יודעת שזהו נושא המטריד הרבה נשים שכבר מתאמנות והתמודדות לא נכונה עימו עלולה להביא להתנהגות קיצונית. לכן כתבתי את המאמר הזה המסביר מהו צלוליטיס ולמה זה לא מדד של רמת הפיטנס שלכן.

מהו צלוליטיס?

צלוליט בעיקר קשור למבנה העור שלנו. השכבה החיצונית של העור הנקראת – אפידרמיס. בדיוק מתחת לאפידרמיס ישנה שכבת העור הפנימית –דרמיס הכוללת זקיקי שיער, בלוטות זיעה ורקמות חיבור. מתחתיה נמצאת שכבת השומן התת עורית, הראשונה משתי שכבות השומן הקיימות. כאשר שכבת השומן הראשונה חודרת לתוך שכבת הדרמיס, זה גורם למראה הגבשושי שלו אנו קוראים צלוליטיס.

לנשים עם צלוליטיס ישנן רקמות חיבור אשר מסודרות בצורה שונה. רקמות החיבור יוצרות מבנים המדמים תאים, אשר גורמים או מעודדים שומן לבלוט למעלה והחוצה לתוך שכבת הדרמיס. לאיזורים כמו ירכיים וטוסיק יש במיוחד נטייה לצלוליט בגלל שאלה מאגרי השומן העיקריים של הגוף הנשי.

לגברים ולנשים הבודדות אשר לא מפתחות צלוליטיס ישנן רקמות חיבור אשר מעודדות שומן להתפשט רוחבית ופנימה ולא חיצונית לתוך הדרמיס. כך שלירכיים של גבר יכולה להיות אותה כמות שומן, אך יש לו מה שצריך כדי לדחוס את השכבות מעל שכבת השומן, לעומת האישה שיש לה מה שניתן לדמות לגרבי רשת מעל שכבת השומן הראשונה (לא גורם לדחיסה אפקטיבית במיוחד).  אין דרך לעקוף את זה, צלוליטיס ומבנה העור באיזורים אשר יש להם נטייה לצלוליט הם שונים וזה משהו שלא בשליטתנו. (ההבדלים המבניים אושרו ע"י בדיקות  MRI , SONOGRAM , WEDGE BIOPSIES).

צלוליטיס וספורט 

אני בטוחה שאתם תוהים למה ישנן נשים רזות, אתלטיות עם יחסית הרבה צלוליט ולאחרות שאולי לא כאלה רזות יש פחות או אין בכלל. אז התשובה היא גנטיקה. אם הרקמה המחברת שלך בנויה אחרת משל חברתך, העור שלך יראה אחרת. כמו צבע שיער שונה, צבע עור וגובה שנקבעים גנטית, כך גם הנטייה לצלוליט. "אמא טבע" אומרת את המילה האחרונה גם כאן והיא כנראה מאוד חובבת גומות בגלל של 85-98%% נשים לאחר גיל ההתבגרות יש צלוליטיס (כן זה אומר שכמעט לכולן יש). אכן גלולה שקשה לבלוע אותה זה לא באשמתנו? הגומות כלל לא מאותתות לעולם שאני לא בכושר?

אז לא ולא /צלוליטיס לפי המחקר אינו מחלה או בעיה של אלה שיש להם עודף משקל. ואכן אפשר להיות מאוד רזה ועם ריבועים בבטן, בכושר ואתלטית ועדיין יהיה לך צלוליט. ה-DNA הוא זה שאחראי למבנה הרקמות המחברות ולאן יילך השומן. אין לשכוח שה-DNA אחראי לצבע העיניים המדהים שלכן, לשיער השופע, לאופי הייחודי ולמי שאתן, ולכן אין שום סיבה לקללו.

חשוב ! כאשר אתן אוכלות נכון ובהתאם לאורח החיים שלכן, מה שמתבטא בצריכת פחות אנרגיה ממה שמוציאות אתן שורפות שומן מכל הגוף כלומר עוברות חיטוב והגוף נראה מוצק יותר ומעוצב יותר. כשאחוזי השומן יורדים גם מצב הצלוליטיס משתפר - שימו לב משתפר, להעלימו לחלוטין לא ניתן אז אל תלכו על הגימיקים. למעבר לתמונות לפני / אחרי שינוי תזונתי והתוצאה על העור לחצו

לסיכום - אני לא אומרת שאתן צריכות לאהוב את מראה הצלוליטיס, לדבר איתו, להפסיק להתאמן או להפסיק לאכול בריא משום שזה לא באמת יתקן את הגומות. אני כן מעודדת אתכן להתאמן, לאכול נכון ולעשות מה שאתן אוהבות.  אך בבקשה תעשו את זה במכנס הכי קצר שיש לכן או בתחתון הברזילאי האדום, תפסיקו להסתיר את הגומות ותנו לכולם להנות מהנוף שאתן בניתן!

תזכרו אנחנו באות בצורות, צבעים וגדלים שונים וכן גם גם הגומות חן על גופנו מוסיפות לייחודיות שלנו.

מגוון תפריטי תזונה נוספים

איך לרדת במשקל עשרת הדיברות
איך לרדת במשקל - 10 הדיברות לשנת 2018
בכל שנה אנחנו רוצים לנקוט בצעדים אשר יביאו לשינוי בכל תחום . גם בתחום הגוף והבריאות חייב להיות רצון אך זה לא מספיק. יש לא רק להחליט אלא גם ליישם ועדיף לקבל השראה מעשרת הדיברות המוכרות לנו היטב.
קראו עוד
מותק הכנתי לך קרואסונים
מותק הכנתי לך קרואסונים
על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
הסודותיה של תזונאית ספורט
14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון
אומרים שהזמן טס כשנהנים , אז כנראה זה נכון כי כבר עבר חצי ואנחנו בשבוע ה-21 להריון! לציון נק' זו החלטתי לגלות מנסיוני המקצועי, האישי ובמיוחד עבור את הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך היריון או אחרי לידה.
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים
היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים
''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
שמירה על המשקל גם לאחר החופשה
10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!
כל איש מקצוע שיגיד לכם לבחור באופציות היותר בריאות כמו ביום יום ולהתאמן כאילו אין מחר גם בחו''ל, רוב הסיכויים שיש להצמיד אליו מלצמה נסתרת על מנת לבדוק כיצד הוא מתנהל בחו''ל... כי אני מבטיחה שהוא כנראה מתנהל אחרת.
קראו עוד
תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט
עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?
את אוכלת בריא ונכון, מתאמנת ומשקיעה כל השבוע ועדיין כלום! לשאלתך למה את עדיין לא איפה שרוצה להיות, אני נותנת 4 סיבות מדויקות ואמתיות למה את לא מצליחה להשיג את התוצאות שאת כל כך רוצה.
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה
דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!
הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
דוגמנית פיטנס
דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה
שאלה מאוד נפוצה שאני נשאלת היא למה אני לא מתחרה בתחרויות לפיתוח גוף? תמיד שמחה לענות ואולי לעזור לכמה נשים שאולי מתלבטות באיך ואיפה לחגוג את הגוף הספורטיבי שלהן.
קראו עוד
ובסוף הערב הכל רק מתחיל
בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל
אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם רק עוד משהו קטן. ומפה לשם המשהו קטן כבר לא כזה קטן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה
היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה
בכל פעם שאני הולכת לקניות עולות בראשי שתי שאלות: 1. למה תמיד ההרגשה שמישהו מאוד חכם מנסה להאריך את חווית הקנייה שלי ? 2. לא הייתן רוצות לדעת מה משמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד