4elements4life logo

עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?

תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט

תפריט תזונה לחיטוב ומה עוד נדרש על מנת להשיג תוצאות?

אלמנט ראשון – תזונה

כלל ראשון על מנת לאבד אחוזי שומן או במילה נרדפת לעבור חיטוב את חייבת לאכול על פי תפריט תזונה לחיטוב, תפריט המבוסס על גירעון קלורי, כלומר לאכול פחות ממה שמוציאה או להוציא יותר ממה שאוכלת. למרות שאת בטוח יודעת את זה את עדיין רוצה להמשיך לאכול את העוגה ובכמות שאת רוצה ועדיין לאבד אחוזי שומן בגוף. אני מבינה אותך 100%. גם אני לא רוצה לוותר על הקרואסונים שלי, אך החוכמה היא לא להיות קיצונית ולוותר על כל מה עושה לך טוב ואת נהנית ממנו, אלא לעשות שינויים קטנים והדרגתיים שיאפשרו לך סוף סוף להיראות ולהרגיש כפי שאת רוצה - במושגים שלי חתיכת עוגה אחת לאישה אחת ולא שתיים כי רוצה כפליים!
אם את עדיין רוצה שמישהו ימצא עבורך את פיתרון הקסם וממשיכה לחפש את הדיאטה המושלמת בשבילך תדעי את זה: כל מגוןן הדיאטת הקיימות בעולם : אקטינס, זון, פלאו, דלת פחמימות, שייקים, הרבלייף - כולם שונות זו מזו, אך כולן גם דומות בכך שמבוססות על תזונה בגירעון קלורי ובגלל זה מתרחשת הרזייה כאשר מתחילים באחת מהן. חשוב לציין שמרוב המצאות הזויות וגישות שונות ולא מדעיות לא נשארו לי תגיות לפוסט הזה! האמת היא שאין, ולא קיימת גישה תזונתית שמתאימה לכולם ולשים איסור על משהו לאורח זמן הוא לא יישים. מה שמתאים לך לא מתאים לי, ומה שעובד בשבילך – יעבוד רק בשבילך. 

כלל שני - תפריט תזונה לחיטוב חייב לכלול מקורות חלבון רזים: בקר, עופות, ביצים, דגים, מוצרי חלב ועוד. החלבון מספק אבני בנייה לשיקום והתחדשות לכל תהליכי הגדילה בגוף, שובע רב יותר ודחיפה למטבוליזם שלך - לעבוד ולעבוד היטב! כן, אני יודעת שצריך להתכונן מראש, לקנות ולבשל ודי לא לחטוף את כל מה שנמצא בהישג יד, אך מבטיחה שהשינוי החשיבתי הזה יעשה לך רק טוב. קבלי בעלות על הגוף שלך, תקשיבי לעצמך, תביני מה את מכניסה לתוכו וכמה. איבוד שומן קורה רק כשמקבלים אחריות על התהליך – מנסיון אישי. כן זהה לוקח מאמץ, השקעה, אומץ ומשמעת עצמית לעשות זאת יום יום מחדש אז תפסיקי להתלונן ופשוט צאי לדרך.​

אלמנט שני – כוח

איבוד שומן קורה במטבח, אך הצורה של הגוף תשתנה באימונים – במינון הנכון. אם הרגלי התזונה שלך על הפנים – אין שום פעילות ספורטיבית בעולם שיכולה לתקן הרגלי אכילה לא נכונים. נפח, זמן ותדירות האימונים מתקשרים לרמות הרעב ולנשנושים. ככל שתתאמני יותר הרעב שלך יצא משליטה ותצטרכי יותר כוח רצון על מנת להימנע מכל האוכל הנוסף שלא תורם למטרותייך. בנוסף אין יחס של 1:1 בין כמה את מתאמנת לכמה שומן את מורידה ותמיד לתזונה תהיה השפעה יותר גדולה על מאמצי החיטוב שלך.
אם הרגלי התזונה שלך מעולים – את כן יכולה להרוס תזונה מעולה עם כל אימוני הקרדיו שאת עושה. העובדה היא שהגוף לא באמת רוצה לאבד שומן (תאשימי את צרכי ההישרדות האנושיים אם רוצה), והתזונה שלך יכולה להיות נפלאה ובגירעון קלורי, אך עדיין לא תחווי שינוי גופני. למה? כי את משגעת את ההורמונים שלך. כך שאם את עדיין רוצה לעלות עד להר האוורסט בריצה, אנא תתאימי את התפריט ובמיוחד את הפחמימות למטרתך.

תנאי נוסף אחד ואחרון - כל הסיפור פה וה''מטרות'' הם בסופו של דבר להראות לך איך לנהל אורח חיים הכולל לא רק להשיג את הגוף שאת רוצה, אלא גם את הידע על מנת לשמר אותו, לכן חשוב שלא רק תאהבי את תפריט התזונה לחיטוב שלך ובאמת תאכלי על פיו ברוב הימים אלא גם תפתחי מערכת יחסים טובה עם ספורט ותעשי את זה ממקום טוב,בתדירות נכונה וכמובן בהתמדה.

אלמנט שלישי - נחישות

הגישה שלך לא משהו בכלל ואני אומרת את זה מהמקום הכי טוב בעולם. אם תחשבי שאת קורבן – כך יראה בדיוק כל תהליך בחייך ובמיוחד תהליך חיטוב. מתקשה עם האכילה הנכונה? היא תהיה קשה. אין לך זמן להתאמן? מצטערת להגיד לך לכולנו יש את אותם 24 שעות ביממה ואם אני יכולה אז גם את. חושבת שאת נראית לא טוב? מישהו אחר מזיל ריר על מנת להגיע לתוצאות שלך ואם את רוצה להיראות יותר טוב אז תעבדי בשביל זה. רוצה יותר מהר ? באופן טבעי תוך ניצול מלא של הפוטנציאל הגנטי שלך אין מהר , מתי יש מהר? מתי שרוצים קיצור דרך. לכל קיצור קיצור דרך יש עלות או תופעת לוואי לא רצויה בהמשך. אני בתור אישה , אמא ואשת מקצוע שמתגאה בלקוחות שלי ולתוצאות שאני יכולה להביא באופן טבעי לחלוטין לא מאחלת לך ללכת בשום דרך קצרה יותר - כי טוב לא תמצאי שם. הנחישות והעקשנות  שלך לאורח חיים תקבע את המציאות שלך – בכל תחום בחיים.

אלמנט רביעי - שינוי

את חסרת סבלנות וזו הסיבה העיקרית למה את לא רואה תוצאות. אכילה בריאה במשך שבוע לא תוריד את השומן הבטני שאיתך שנים והשוואה למישהי אחרת אשר בתהליך כבר כמה חודשים רק תעשה לך רע. שום דבר לא עובד טוב יותר לאיבוד שומן מאשר התמדה. התמדה לא במובן של הורדת קלוריות דראסטית ולא אימוני אירובי אינסופיים, אלא אני מדברת על התמדה והיצמדות 90% מהיום לתוכנית התזונה שלך, האימונים ולעשות זאת לא שבוע שבועיים אלא יותר. כן, זה מה שצריך ואם מישהו מוכר לך שניתן להצליח על פי תפריט תזונה לחיטוב בישיבה בבית או ב-4 מסעדות ביום הוא משקר. יש רק סוג אחד של חיטוב והוא קורה בקצב קבוע, איטי ומבוקר. את חייבת להבין ולחקור את הגוף והמטבוליזם שלך, מה כן עובד בשבילך ומה לא וזה לוקח זמן. אז תהיי סבלנית ואם את עדיין מחכה אז תחכי עוד ובסוף תנצחי. שורה תחתונה – תהיי אמיתית, כנה, תתמקדי, תציבי מטרות, תיזכרי מי את ומה את רוצה ותתחילי לשלוט במה נכנס לפה. אין סוד באיבוד אחוזי שומן – מדובר בעבודה, מחויבות, ביקורת עצמית ורצון להיות יותר טובה מאתמול וטובה יותר תמיד.

מגוון תפריטי תזונה נוספים

איך לרדת במשקל עשרת הדיברות
איך לרדת במשקל - 10 הדיברות לשנת 2018
בכל שנה אנחנו רוצים לנקוט בצעדים אשר יביאו לשינוי בכל תחום . גם בתחום הגוף והבריאות חייב להיות רצון אך זה לא מספיק. יש לא רק להחליט אלא גם ליישם ועדיף לקבל השראה מעשרת הדיברות המוכרות לנו היטב.
קראו עוד
מותק הכנתי לך קרואסונים
מותק הכנתי לך קרואסונים
על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
הסודותיה של תזונאית ספורט
14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון
אומרים שהזמן טס כשנהנים , אז כנראה זה נכון כי כבר עבר חצי ואנחנו בשבוע ה-21 להריון! לציון נק' זו החלטתי לגלות מנסיוני המקצועי, האישי ובמיוחד עבור את הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך היריון או אחרי לידה.
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים
היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים
''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
שמירה על המשקל גם לאחר החופשה
10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!
כל איש מקצוע שיגיד לכם לבחור באופציות היותר בריאות כמו ביום יום ולהתאמן כאילו אין מחר גם בחו''ל, רוב הסיכויים שיש להצמיד אליו מלצמה נסתרת על מנת לבדוק כיצד הוא מתנהל בחו''ל... כי אני מבטיחה שהוא כנראה מתנהל אחרת.
קראו עוד
היווצרות צלוליטיס
צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?
''יום יום אני מסתכלת על הירך הימנית ומשווה לשמאלית. אני סופרת, מודדת ומחשבת את הגודל של גומות הצלוליטיס שיש לי על הירכיים. רק מדמיינת כיצד אני מעלימה את זה. לא רוצה שיחשבו שאני עצלנית, שמנה, אוכלת זבל, לא מתאמנת.''
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה
דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!
הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
דוגמנית פיטנס
דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה
שאלה מאוד נפוצה שאני נשאלת היא למה אני לא מתחרה בתחרויות לפיתוח גוף? תמיד שמחה לענות ואולי לעזור לכמה נשים שאולי מתלבטות באיך ואיפה לחגוג את הגוף הספורטיבי שלהן.
קראו עוד
ובסוף הערב הכל רק מתחיל
בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל
אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם רק עוד משהו קטן. ומפה לשם המשהו קטן כבר לא כזה קטן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה
היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה
בכל פעם שאני הולכת לקניות עולות בראשי שתי שאלות: 1. למה תמיד ההרגשה שמישהו מאוד חכם מנסה להאריך את חווית הקנייה שלי ? 2. לא הייתן רוצות לדעת מה משמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד