4elements4life logo

דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה

דוגמנית פיטנס

אני בעד כל אתגר ובכל תחום שמוציא אותך מאיזור הנוחות כי רק אז אתה לומד משהו חדש על עצמך ומתפתח.​ תחרויות בפיתוח גוף בקטגוריות: דוגמנית פיטנס, מיס ביקיני ועוד, בהחלט עומדות בתנאי של יציאה מאיזור הנוחות אך רק אם אתן עושות זאת מהסיבות הנכונות.​

לפני שמתחייבים לאתגר כזה יש צורך להבין דבר מאוד חשוב:

החיים לתקופה של חודשים מתחילים להיות בעיקר סביב אוכל, קלוריות, גרמים, אימונים ואחוזי שומן. כל יתר הדברים ירדו בסדר העדיפויות. תקופת ההכנה הגופנית לתחרות / צילומים כוללת בין 12-24 שבועות כתלות במצב ההתחלתי של השואפת להתחרות. לתחום התחרותי מומלץ להיכנס לאנשים אשר:

*בעלי רקע ספורטיבי של כמה שנים טובות וניסיון משמעותי באימוני כוח.

*בסיס גופני טוב - השיפוט בין השאר הוא על סימטריה ופרופורציה גופנית - לצערי מעבר לפרצוף היפה.

*אנשים עם משמעת עצמית חזקה ומשמעת תזונתית עוד יותר חזקה.

*ההכנה כוללת שקילת מזון מדויקת ואכילה יומיומית על פי תפריט תזונה לחיטוב, צמצום למינימום של אכילה חברתית, שגרת אימונים יומיים במכון כושר (בעצימות גבוהה יותר מאימון כושר בבית) וגם אימון על פוזינג. לא כל אחד יכול להתמודד עם כמות הוויתורים שיש לעשות אך מי שכן זה האתגר שלו.

שוב לפני שאתן מחליטות לקחת על עצמכן את המשימה הזו חשוב להבין את המשמעות של הדברים. מערכת היחסים עם מזון צריכה להיות בריאה - ללא שום אכילה או קשר רגשי מכיון שאוכל הוא בעיקר דלק בתקופה הזו. גוף לא בונים תוך כמה חודשי הכנה, אלא במשך כמה שנים לפני. אין שום סוד בתפריט להורדת אחוזי שומן לתחרות חוץ מזה שצריך ליישם אותו במשך חודשים טובים על מנת לחשוף את הגוף מתחת.

מאמן שמבטיח קסמים עלייך או ''כמו שלה'' תוך כמה שבועות תדעי זאת : באופן טבעי אין קסמים אם רצונך בזרזים זה כבר מחוץ לתחום עבודתי - גאה להגיד שאני טבעית לחלוטין וכל קימור וקיעור הושג בזכות עבודה קשה. אם את מודעת לכל הדברים הללו ועושה את זה בשביל הספורט - לכי על זה - חוויה.

סיבות לא נכונות להתחרות יהיו:

-אני רוצה שהגוף שלי יגיע לאחוזי השומן הנמוכים ביותר אי פעם -זהו לא תמריץ. מכיון שיום למחרת הם כבר לא יהיו כאלה נמוכים ואחרי כמה ימים של אכילה ''נורמלית'' תחזרי לנקודת ההתחלה, לכן חשוב לחזור לשגרה התזונתית באופן מאוד איטי.שימו לב! אין שום סיבה להסתובב עם אחוזי שומן מאוד נמוכים, אלא אם כן אתם רוצים לפתח הפרעת אכילה בעתיד או לאבד חלק נכבד מפונקציות חיוניות של הגוף האנושי כמו לדוגמא תפקוד מערכת הרבייה לאישה.

-אקבל הערכה מפאנל שופטים - את לא צריכה פאנל שופטים על מנת לתת הערכה לעצמך. הספורט הזה הוא לא אובייקטיבי ( השיפוט הוא נטו על חיצוניות ולא יכולת פיזית ) ולפעמים הציון תלוי במי הספונסר שלך או על מי השיזוף נראה טוב יותר (שלא נדבר על מי מכיר או מי).

 

לא חזק זה לא הרזה החדש

''חזק זה הרזה החדש '' - אם אני עוד הפעם אשמע את הסלוגן המטומטם הזה, אני לא יודעת מה אעשה. סיסמא אשר באה לתת במה לנשים ספורטאיות ולא 1.80 דוגמניות מסלול, הדרדרה לתפיסה שאם אין לי ריבועים בבטן אני לא בריאה. גם אני קראתי את הכתבה שמדגישה שדוגמניות על התחילו להיכנס לנושא של אימוני כוח על מנת להתחטב ושיראו להן קוביות בבטן. סורי לאכזב, אך אין קשר בין בריאות לבין ריבועים בבטן. אחרי גיל מסוים לראות ריבועים זה עניין של גנטיקה או של משמעת תזונתית מאוד חזקה, ולא מדד כמה זמן נשאר לך לחיות או מה מדד הכולסטרול שלך.

ביציפס לא גדלים על עצים

מראה של דוגמנית פיטנס לא מושג ע”י 2 סטים של סקווטים או מכרעים בשבוע. מדובר בשגרת אימונים, פרופורציה בין שרירים, שמירה על יחס נכון בין מסת שריר לבין מסת שומן וספורט כדרך חיים. המראה רחוק מלהיות תלוי האם המאמן האישי שלך מאמן סלבריטאים או איזה תוכנית אימונים קנית וממי ב-19.90 דולר. תאמת זה נראה כאילו אובססיה אחת הוחלפה בשנייה. בנות צעירות שרצו להיות הכי רזות שיש ולא אכלו, מתאמנות היום ללא הפסקה ועדיין לא אוכלות מספיק כדי לגדל שרירים. כשאני שואלת אבל למה את לא אוכלת? תשובתן היא כי אני רוצה שיגדלו רק שרירים אך בלי שומן. מבזק חדשות: כדי לבנות מסת שריר, צריכים להיות מוכנים מראש לעלות במשקל באחוזי שומן ודי להתרחק מההליכון לתקופה כי ביציפס לא גדלים על עצים ולא ניזונים מאוויר. כשמגיעה אלי לקוחה הנחושה ביותר להגיע למצב גופני על אני מבקשת דקה להקשיב להסבר והכי חשוב לענות לעצמה למה היא רוצה את זה...

אז לפני שאתן מחליטות להעלות על במה:

תהיו גאות בגופכן בגלל מה שהוא מסוגל לעשות, המראה הוא רק בונוס. תעריכו מאיפה התחלתן ולאן הגעתן - כי כל התקדמות שווה לחגוג.

שופט יכול לתת ציון אך שופט אינו יכול להקנות לך ביטחון עצמי או אהבה לדמות במראה - זה רק שלך. כמו בכל תחרות גם בתחרות פיתוח גוף יש מנצחים ויש מפסידים - מי שעולה לשם הוא כבר מנצח. כל החלטה , פעולה ושאיפה ליותר - הן הנשק הסודי של כל אישה נחושה #זכריאתזה.

והכי חשוב: תאהבו לאכול ותאהבו להתאמן כי אחרת חבל, זה בזבוז זמן.

אז לשאלה הגדולה למה אני לא מתחרה? מודה תמיד יש רצון ליותר אך יחד עם זאת בגיל 35 מרגישה שהשגתי את מה שרציתי. אני מתחרה עם עצמי כל יום מחדש ומוכיחה שאין גבול לקבלת החלטות , כוח רצון ויכולת להתעלות על עצמך כשבאמת צריך. ואם המבקרת הכי גדולה שלי( אני ) נתנה לי את הציון 10/10 בינתיים אני יכולה לשבת בשקט.

מגוון תפריטי תזונה נוספים

איך לרדת במשקל עשרת הדיברות
איך לרדת במשקל - 10 הדיברות לשנת 2018
בכל שנה אנחנו רוצים לנקוט בצעדים אשר יביאו לשינוי בכל תחום . גם בתחום הגוף והבריאות חייב להיות רצון אך זה לא מספיק. יש לא רק להחליט אלא גם ליישם ועדיף לקבל השראה מעשרת הדיברות המוכרות לנו היטב.
קראו עוד
מותק הכנתי לך קרואסונים
מותק הכנתי לך קרואסונים
על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
הסודותיה של תזונאית ספורט
14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון
אומרים שהזמן טס כשנהנים , אז כנראה זה נכון כי כבר עבר חצי ואנחנו בשבוע ה-21 להריון! לציון נק' זו החלטתי לגלות מנסיוני המקצועי, האישי ובמיוחד עבור את הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך היריון או אחרי לידה.
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים
היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים
''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
שמירה על המשקל גם לאחר החופשה
10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!
כל איש מקצוע שיגיד לכם לבחור באופציות היותר בריאות כמו ביום יום ולהתאמן כאילו אין מחר גם בחו''ל, רוב הסיכויים שיש להצמיד אליו מלצמה נסתרת על מנת לבדוק כיצד הוא מתנהל בחו''ל... כי אני מבטיחה שהוא כנראה מתנהל אחרת.
קראו עוד
תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט
עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?
את אוכלת בריא ונכון, מתאמנת ומשקיעה כל השבוע ועדיין כלום! לשאלתך למה את עדיין לא איפה שרוצה להיות, אני נותנת 4 סיבות מדויקות ואמתיות למה את לא מצליחה להשיג את התוצאות שאת כל כך רוצה.
קראו עוד
היווצרות צלוליטיס
צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?
''יום יום אני מסתכלת על הירך הימנית ומשווה לשמאלית. אני סופרת, מודדת ומחשבת את הגודל של גומות הצלוליטיס שיש לי על הירכיים. רק מדמיינת כיצד אני מעלימה את זה. לא רוצה שיחשבו שאני עצלנית, שמנה, אוכלת זבל, לא מתאמנת.''
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה
דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!
הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
ובסוף הערב הכל רק מתחיל
בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל
אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם רק עוד משהו קטן. ומפה לשם המשהו קטן כבר לא כזה קטן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה
היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה
בכל פעם שאני הולכת לקניות עולות בראשי שתי שאלות: 1. למה תמיד ההרגשה שמישהו מאוד חכם מנסה להאריך את חווית הקנייה שלי ? 2. לא הייתן רוצות לדעת מה משמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד