4elements4life logo

10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!

שמירה על המשקל גם לאחר החופשה

דיאטה בחופשה בהולנד או ריצה יומיומית סביב מגדל האייפל? הצחקם אותי...

תזונאית ספורט או מאמן שיגיד לכם לשמור על הדיאטה ולהשתדל לבחור באופציות היותר בריאות במהלך שהותכם בבירות המאפים/בשרים/אלכוהול של העולם כמו: בחרו בחזה עוף במקום בקר אירופאי משובח, מים מוגזים במקום בירה גרמנית או יין איטלקי, פתית אורז במקום לחם ממאפיה צרפתית או קופסת טונה מישראל במקום סלמון אטלנטי מעושן – אני מציעה שתחברו אליו מצלמה סודית על מנת שתראו מה הוא באמת עושה כשנוסע לחו"ל, כי הסיכוי שהיא הביא איתו לחם קל לצרפת הוא אפסי!!!

 

תזונה נכונה נמדדת 365 ימים בשנה ולא במשך שבוע או שבועיים.

אין שום מזון רע וצריך להפסיק להכניס שטויות לאנשים לראש. וכן אין כלל פיסיקלי אחר חוץ מלבד תכניס יותר ממה שאתה מוציא תשמין, תכניס קצת פחות, תרזה. כל אחד צריך לאכול את הכמות שמתאימה לאורח החיים שהוא בחר ולא בשביל אורח החיים של השחיין מייקל פלבס או האצן יוסיין בולט, רובנו לא ספורטאים אולימפיים ולא צריכים משאבת דלק בצורת בגט מחוברת אלינו לוריד, קבלו את זה.

וגם אני אישית אם אין לי מטרה ספציפית המוגדרת בזמן של לרדת לאחוזי שומן מאוד נמוכים כחלק מעבודתי ובתקופה ההכנה לאכול על פי תפריט תזונה לחיטוב האהוב שלי אני אמצה טוב מאוד את החוויה הקולינרית בנסיעה לחו"ל, כי הקלוריות הנוספות רק ילכו למקומות הנכונים! אז לעניינינו: 

10 החוקים לשהייה מהנה ושפויה תזונתית בחו"ל:

  1. כשאתם אורזים תדאגו שיהיה לכם מספיק כסף על מנת לטעום מכל דבר שתרצו.

  2. בבקשה אל תעמיסו את המזוודות שלכם באוכל מישראל. אתם כאן כל השנה אז תתכוננו להאיר את בלוטות הטעם שלכם בכל מקום אליו תיסעו.

  3. האוכל במטוסים על הפנים, לפחות מבחינתי. לאכול בבית או לקנות אוכל אמיתי ומשביע יכולה להיות אופציה מעולה.

  4. נחתתם בשלום ביעדכם, לקחתם את המזוודות וברחתם מהקבוצה (: כנסו לחנות המכולת הראשונה על מנת לתדלק את הגוף באוכל טוב וטרי ולצאת לדרך, אף פעם אל תחכו שהרעב באמת ישיג אתכם כי אז גם אוניית מזון לא תעזור.

  5. אני והבעל חולים על טרקים במהלך השהות בחו"ל. לפני היציאה אנו אורזים ארוחה בינונית כתלות בכמות שעות המסלול, הרבה שתייה ויוצאים לדרך. לאחר שהרווחנו ביושר את הפינוק, ארוחה טובה במסעדה עם כוס יין/בירה רק עושה טוב לנפש ולגוף.

  6. בא לכם שוקולד, מאפה או חתיכת עוגה, אז תאכלו. לא מהמקום שאתם צריכים את זה אלא כי אתם רוצים את זה  וחתיכה אחת תספיק וגם תהווה דלק לטיול של מחר.

  7. אל תעשו את הטעות ותיקחו מוצרי כושר לחו"ל. בפעם האחרונה ארזתי TRX במזוודה ואני גאה להגיד שהוא לא יצא מהמזוודה. למה אתם שואלים הרי את גם מאמנת אז כושר בים וביבשה לא? אז לא, הבנתי שהגוף שלי רוצה מנוחה אז נתתי לו. בנוסף הבנתי שהגוף שלי רוצה לטעום דונטס עם מילוי וניל ושטרודל מישמשים וגם את זה הוא קיבל. אתם יודעים מאז שאני והוא משתפים פעולה, דברים בינינו הולכים די טוב: מעלים מסת שריר כשרוצים ומורידים שומן כשצריך, בלי שום ריבים.

  8. תשתדלו לאכול כמה שיותר תוצרת טריה ואמיתית כי הטעם והריח משגעים ואם בן הזוג יודע לבשל (כן אני יודעת זכיתי) אז הנסיעה באמת השתלמה.

  9. ממה יש להימנע בחו"ל? מציפיות לא ריאליות. נכון תשמינו כי תצאו מהשגרה ותרצו לטעום קצת יותר מבדר"כ האם זה נורא? לא. האם יהיה לזה מחיר אחרי נסיעה? כן. מה המחיר? לחזור לשגרה יומיומית של אימונים ותזונה נכונה שמתאימה לאורח החיים שלכם. האם זה עונש? ממש לא למי שיודע כיצד הוא רוצה להיראות ולהרגיש, ממליצה גם לכם.

  10. הכלל החשוב ביותר הוא הגישה. דיאטה לא עושים בעשרה ימים לא בישראל, לא בלונדון או בכל מקום אחר. הצלחה בשינוי גופני נובעת מהתמדה, ועוד הפעם התמדה וחופשה מגיעה גם לכם וגם לה.

אז לכל היוצאים לחו"ל שתהיה נסיעה טובה וחוויה קולינרית עוד יותר מהנה, ולאחר מכן אשמח להחזירכם למוטב כמו את הבנות האלה> לסיפורי הצלחה לחצו

אורית צייטלין

תזונאית ספורט

 

מגוון תפריטי תזונה נוספים

איך לרדת במשקל עשרת הדיברות
איך לרדת במשקל - 10 הדיברות לשנת 2018
בכל שנה אנחנו רוצים לנקוט בצעדים אשר יביאו לשינוי בכל תחום . גם בתחום הגוף והבריאות חייב להיות רצון אך זה לא מספיק. יש לא רק להחליט אלא גם ליישם ועדיף לקבל השראה מעשרת הדיברות המוכרות לנו היטב.
קראו עוד
מותק הכנתי לך קרואסונים
מותק הכנתי לך קרואסונים
על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
הסודותיה של תזונאית ספורט
14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון
אומרים שהזמן טס כשנהנים , אז כנראה זה נכון כי כבר עבר חצי ואנחנו בשבוע ה-21 להריון! לציון נק' זו החלטתי לגלות מנסיוני המקצועי, האישי ובמיוחד עבור את הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך היריון או אחרי לידה.
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים
היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים
''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט
עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?
את אוכלת בריא ונכון, מתאמנת ומשקיעה כל השבוע ועדיין כלום! לשאלתך למה את עדיין לא איפה שרוצה להיות, אני נותנת 4 סיבות מדויקות ואמתיות למה את לא מצליחה להשיג את התוצאות שאת כל כך רוצה.
קראו עוד
היווצרות צלוליטיס
צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?
''יום יום אני מסתכלת על הירך הימנית ומשווה לשמאלית. אני סופרת, מודדת ומחשבת את הגודל של גומות הצלוליטיס שיש לי על הירכיים. רק מדמיינת כיצד אני מעלימה את זה. לא רוצה שיחשבו שאני עצלנית, שמנה, אוכלת זבל, לא מתאמנת.''
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה
דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!
הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
דוגמנית פיטנס
דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה
שאלה מאוד נפוצה שאני נשאלת היא למה אני לא מתחרה בתחרויות לפיתוח גוף? תמיד שמחה לענות ואולי לעזור לכמה נשים שאולי מתלבטות באיך ואיפה לחגוג את הגוף הספורטיבי שלהן.
קראו עוד
ובסוף הערב הכל רק מתחיל
בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל
אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם רק עוד משהו קטן. ומפה לשם המשהו קטן כבר לא כזה קטן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה
היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה
בכל פעם שאני הולכת לקניות עולות בראשי שתי שאלות: 1. למה תמיד ההרגשה שמישהו מאוד חכם מנסה להאריך את חווית הקנייה שלי ? 2. לא הייתן רוצות לדעת מה משמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד