4elements4life logo

פרויקט חיטוב הקיץ של נעמה

נעמה כובשת את חופי ישראל

פרויקט חיטוב הקיץ של נעמה 

כלים שנעמה קיבלה על מנת להשיג את מטרתה :

למטרתה הותאמה תוכנית אימוני כוח ביתית בהתאם לפרופרציות גופה הרצוי, תפריט תזונה לחיטוב בהתאמה אישית וליווי און ליין מקצועי שלי לאורך כל התהליך. פעם בחודש מדדנו את התקדמותה לעבר המטרות החודשיות שהצבנו וכל תקופה בהתאם לשינוי הגופני הגופני אשר חל בגופה הייתי עושה שינויים . תפריט התזונה לחיטוב כלל את המזונות האהובים על נעמה ובכמויות הנכונות עבורה כדי להשיג את מטרתה. תנו לי לתאר לכם את הלקוחה, מאיפה מגיעה ומה הוביל אותה אליי. אני בטוחה שהרבה אנשים יוכלו להזדהות עם הסיפור שלה.

שאלות ותשובות עם נעמה 

תוכלי לספר לנו קצת על עצמך ומה הוביל אותך ל-4elements4life?

שמי נעמה, בת 32, רווקה, בעלת תואר שני ועובדת כיועצת ארגונית. בשנתיים האחרונות החיים שלי עברו הרבה שינויים, ובמיוחד תפקיד מאוד תובעני שבמסגרתו הייתי הרבה בדרכים עם מעט שעות שינה ואפס זמן לכושר. בנוסף  גם הפסקתי לעשן וראיתי את המשקל עולה ועולה ולא הצלחתי להבין למה. מבחורה קטנטונת ורזה מאז ומעולם, הפכתי למישהי אחרת. אמנם לא שמנה ואפילו לא ממש שמנמונת, אבל פתאום התביישתי להסתובב עם בגד ים, הבגדים שלי הפכו קטנים (החלפתי את כל הקולקציה) ושופינג הפך להיות מבאס. ואז החלטתי שדי, יש גבול ואני צריכה מומחה!

מהי ההיסטוריה התזונתית שלך? האם היו ניסיונות הרזייה אשר צלחו? 

אני גרגרנית. נקודה. אוהבת אוכל טוב אבל גם נמשכת לג’אנק. תמיד ידעתי שזה לא טוב, אבל גם התפקיד התובעני היה תירוץ מצוין כדי לא לשים לי גבולות. מצד שני, מאז ומעולם הייתי פעילה ספורטיבית, למעט השנתיים האחרונות ולא דאגתי לגבי אוכל. אבל כנראה המעבר לגיל 30 , הפסקת העישון והפסקה של פעילות ספורטיבית ביחד הביאו לשינוי. ומה שעשיתי בעבר כדי לשמור על הגזרה כבר לא עבד. רק שלא הבנתי מה לא עובד. בפעם הראשונה שדיברתי עם אורית הכל נשמע מעולה, רק שחשבתי שאני יכולה לתת עוד ניסיון אחד לבד עם הידע שלי. אחרי חודשיים הבנתי שהנסיון לא עובד (הגעתי בסך הכל לעליה של 12 קילו) , הרמתי טלפון שוב ומשם התחלנו לעבוד ביחד.

מה או מי היווה עבורך את המוטיבציה הגדולה ביותר להתחיל את התוכנית?

אני ורק אני. רוב האנשים סביבי חשבו שהכל בסדר והם לא מבינים בכלל למה לי להגביל את עצמי במשהו. אבל רק אני יודעת ורק אני מחליטה אם נוח לי עם הגוף שלי ואיזה סטנדרט אני מציבה לעצמי.אם הייתי מקשיבה לכולם לא הייתי מגיעה לכלום. וזה נכון לכל תחום בחיי.

התוצאות שהשגת בתקופה כה קצרה הן מדהימות. הרבה אנשים נאבקים עם המטרות שלהם לשינויים גופניים, מה גרם לך להמשיך ולהתמיד בתוכנית?

אני חושבת שתם העידן שאפשר לתרץ לעצמנו תירוצים. היום הכל אפשרי וכמעט הכל נתון לבחירה. אני רוצה לחיות חיים טובים ובריאים- שזה תהליך שהתחיל עם הפסקת העישון. אבל לא מספיק לי להיות בסדר רק בפנים. אני רוצה להיות בנוח עם עצמי גם חיצונית, להסתובב עם ראש מורם. אין לזה שווה ערך בכל מובן. הבחירה ביעד שלך, הבחירה בי, כמו שאורית לימדה אותי, היא עניין יומיומי של החלטה בינך לבין עצמך. את יכולה לשקר לכל העולם אבל לא לעצמך. אני מאוד רוצה את היעד שלי. פשוט עשיתי כל, אבל כל מה שאני יכולה כדי להגיע אליו. בנוסף ,צריך פשוט להתמסר לתהליך ולהתמסר לאורית- לסמוך עליה, על המקצוענות שלה ולדעת שאם צריך היא תתן לך בראש, אבל מאהבה וממקום שדוחף אותך ליעד גם כשקשה.

התוצאות של נעמה לאחר 3 חודשים:

 

 

 

כיצד תשווי את האימונים שעשית בתוכנית לעומת מה שעשית בעבר?

התאמנת 3 פעמים בשבוע , 3 אימוני כוח בבית שלי . כאמור, פשוט, קל, נוח, בלי תירוצים ובלי מנויים יקרים. חייבת להגיד שגם כאן, הדין וחשבון הוא שלך מול עצמך, רק את יודעת כמה השקעת באימון ואם נתת כל מה שאת יכולה לתת. בינתיים אני נהנית מאוד להרגיש את הגוף שלי מתחזק וחוזר לעצמו (ונראה לי שאפילו קצת מתעלה על עצמו) וההרגשה אחרי אימון שבאמת השקעת היא נהדרת. המתח בשרירים נותן אנרגיה ליום עבודה שלם.

האם התוכנית תזונה הייתה קלה ליישום ומה השתנה ביחס לאיך שאכלת לפני?

זה יהיה שקר להגיד שזה היה פשוט, אבל גם לא קשה ומסובך. מה שהיה מורכב זה לשנות את הדיסקט בראש וכנגזרת ממנו את ההתנהגות. פתאום הבנתי שאני אוכלת כמות קלורית של משפחה קטנה בלי לשים לב ומתוך מחשבה שאם זה בריא זה לא משמין. אכלתי בלי לחשוב, לפעמים לא לאכול יום שלם ולהשתולל עם המבורגר בערב… פתאום נהייתי ערנית לאיך אני אוכלת מרעב, שעמום, עצבים,או מחשק. לא שאני נגד חשקים, אבל אל מול גרף העליה במשקל ובמידות- צריך לבחור מה יותר חשוב. אוכל נועד להזין את הגוף. הנפש ניזונה מדברים אחרים. (כמו למשל- הסיפוק בללבוש ביקיני בחוף בגאווה…). מאז שהתחלתי בתכנית אני אוכלת הרבה יותר מסודר ומחושב וגם הרבה יותר בריא ואני מרגישה את זה בכל ההיבטים הפיזיים, אפילו בעור הפנים. אני מכינה את עצמי מראש ליום שלי ומונעת מראש אופציה ליפול או לפזול למה שלא בתפריט. בגלל שהכל מאוד מסודר גם התחלתי לשים לב מה מעורר אצלי רעב או חשקים, כמו למשל שגיליתי שמשקאות דיאט למיניהם מגבירים את תחושת הרעב שלי. שוב, לא שאני נמנעת כי בכל זאת אני אוהבת את הטעם, פשוט למדתי איך לשלב כל דבר ככה שיעשה טוב ויתמוך במטרות ולא להפך.והכי טוב- שכל דבר שרציתי בתפריט אורית ידעה לשלב אותו. יש לי בתפריט אפילו אופציה למתוק ושוקולד לבחירתי.

איזה עוד אספקטים בחייך את מרגישה שהשתנו במהלך התהליך של תוכנית התזונה והאימונים החדשה שלך?

אני חושבת שעיקר השינוי הוא בראש. המחוייבות שלך לעצמך, בלי לתת לכל העולם והנסיבות להיות תירוץ ובלי לתת לאחרים ודעותיהם להיות הקובעים על חייך.

כיצד הצלחת לשלב את התזונה והאימונים עם מחויבות אחרות שיש לך בחיים?( עבודה /משפחה).

זה? בקטנה. לדעתי אפילו להפך. עזר לי מאוד בהקשרי העבודה כי אני יותר מפוקסת ומאורגנת. לגבי החברים והמשפחה- לקח להם זמן להבין אבל זה בסוף מסתדר. בהתחלה הרגשתי צורך להתנצל ולהסביר את הרגלי האכילה החדשים שלי, אבל מי שאוהב אותי ידע להתמודד עם זה. זה שולי. בעיני האהבה שלהם תתבטא בתמיכה בי ובתהליך. אגב, גם גברים שאני יוצאת איתם- זה בעיני  מבחן לאיכות שלהם כגברים. מי שלא יודע לתמוך בי ובהחלטות שלי או יתעסק בביאוס של עצמו כי הוא אוכל לבד פיצה הוא לא הגבר בשבילי…

מה שונה במסגרת הפיטנס של 4elements4life משאר המסגרות שהיית בהן בעבר?( תזונאי /מאמן/ חוגים)

אין מה להשוות . וברור לי שמי שלא בפנים יכול להרים גבה… אבל יש לי פיקוח וליווי יומיומי, יש לי תמיד עם מי להתייעץ וממי לקבל תמיכה (גם אם היא בדמות “תתאפסי על עצמך”) – והתוצאות… אין לזה תחרות- 10 קילו ב-4 חודשים  ו9% שומן… מי יכול על זה???

לאן תמשיכי מכאן? סיפרתי לאורית בתחילת הדרך על פנטזיה להגיע לרמת של תחרויות מיס פיטנס. זה בשמיים, אבל היום אני מבינה שעם כוח רצון שלי והמקצועיות שלה אין גבול למה שאפשר להשיג. יאללה לשלב הבא!!! אורית,  אין לי מילים להודות לך וכמה הוכחת לי שאין חלום רחוק מדי… אוהבתותך. זו זכות שאת איתי בדרך הזו! תודה!!!

בנימה אישית: 
נעמה התוצאות שהשגת  הן נדירות. תודה רבה לך שחלקת את המסע שלך עם קוראינו ועוקבינו. כתזונאית , מאמנת ואישה אני לא רק תופסת ממך אלא מורידה את הכובע בפנייך על הגישה, המחויבות למטרה וכוח הרצון  שלך. את בוטחת בעצמך , בתהליך ובעיקר בי ואם אני יכולה להגיד כבר מעכשיו מי ישיג כל מטרה בחייו זאת את. את הדוגמא האולטימטיבית כיצד התוכנית של 4elements4life יכולה לעבוד עבור כל אחד שרציני ורוצה לשנות את גופו וחייו.

מאמרים

כל אחת מדהימה יותר מהשנייה
פרויקט פיטנס פוגש באופנה
אני גאה להציג את התוצאה הסופית של פרויקט הצילומים הייחודי בשם ”פיטנס פוגש באופנה”. חברת 4elements4life בניהולה של תזונאית הספורט אורית צייטלין הייתה אחראית על ההכנה הגופנית של הבנות לצילומים וצוותה המדהים של הצלמת מרינה מושקוביץ תיעד את היופי הגופני והפנימי של כל אחת ואחת מהן. אז משאל לימין תכירו אותן :
קראו עוד
החיטוב המושלם של דיאנה
החיטוב המושלם של דיאנה
בחודש אוקטובר 2014 דיאנה פנתה אליי במטרה להתחיל תוכנית חיטוב ועיצוב הגוף. תוך 5 חודשים בלבד היא רזתה כ-11 ק”ג וירדה כ-10% ממסת שומן. היא התחייבה באופן מלא לתוכנית תוך שילוב של חיי משפחה ועבודה במשרה מלאה.המהפך שלה הוא אחד הנדירים ביותר ודוגמא נהדרת למה אדם יכול להשיג אם ירצה משהו באמת.
קראו עוד
שהכח יהיה איתך
שהכח יהיה איתך-לכל מי שחפץ בשינוי גופני בשנת 2016
לא מעט אנשים בתחילת כל שנה אזרחית מציבים לעצמם מטרות, ביניהן גם הרצון לשנות את גופם ולשפר את בריאותם. יהיו כאלה שיסיימו את שנת 2016 עם כמה שינויים חיצוניים כמו תסרוקת חדשה, קמט אחד פחות או עם גרדרובה הרבה יותר מגוונת. אך כן, הרוב גם בסוף שנה זו ישארו גופנית בדיוק איך שהתחילו ואפילו מעט יותר כבדים, אלא אם כן ישנו את הדבר החשוב ביותר הנדרש על מנת להשיג כל מטרה בחיים וזה את הגישה.
קראו עוד
טלי רבי החליטה שהיא רוצה את זה
החיטוב המדהים של טלי
בחודש אוגוסט 2014 טלי פנתה אליי במטרה לעבור חיטוב. תוך 4 חודשים בלבד וליווי מקצועי שלי היא הורידה כ-5 ק''ג ( משקל לפני 53 ק''ג אחרי 48 ) ו -7% במסת שומן.היא התחייבה באופן מלא לתוכנית תוך שילוב של חיי משפחה ועבודה. המהפך שלה הוא אחד הנדירים ביותר ודוגמא נהדרת למה אדם יכול להשיג אם ירצה משהו באמת.
קראו עוד