4elements4life logo

14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון

הסודותיה של תזונאית ספורט

תפריט לנשים אחרי לידה

1. לפני ההריון תעבדי היטב על הרגלי התזונה שלך – תינוקך, בריאותך, גופך, שיערך ועורך רק ירוויחו מזה.

2. לפני ההריון תעבדי היטב על השרירים שלך – עד כמה את חזקה מנטלית החיים יגידו לך, אך עד כמה את חזקה, בריאה וכמה מהר תחזרי לעצמך גופנית אחרי הלידה תגדיר בין השאר גם מסת השריר שלך.

3. הבחירה להניק זו היא בחירה אישית של כל אישה המבוססת על מה שהיא מרגישה שהכי טוב לילד שלה, לגופה ואורח חייה. אך אני מניחה שכל אחת שמעה את התמריץ ונאמר לה שהנקה היא גם דיאטה אחרי לידה ואם תניקי המשקל פשוט יפול ממך. להנקה יש יתרונות שהוכחו בהקשר של הרזייה אחרי לידה אך זו היא לא דיאטה. אותם 5-10 ק''ג האחרונים יכולים להישאר עלייך קרוב לשנה (אם לא יותר) ללא לקיחת המצב לידייך.

4.ואם הזכרנו ידיים, לאחר שתצאי עם ידיים מלאות ומנוחה של כמה שבועות (+אישור רפואי לחזור להתאמן)החלטתך לחזור להיות במצב גופני על בהקדם האפשרי תוגשם במיידית בעזרתי! 

5. לא משנה באיזו תקופה את נמצאת - תקשיבי לגופך. לא רק ליבך יודע את האמת, אך גם גופך יודע לאותת. על אחריותך בלבד להקשיב לסימנים, להחליט על שינוי וליישם לאורך זמן.

6. לכולנו יש חולשות ותקופת ההריון במיוחד נותנת להן במה במיוחד בתחום התזונה. הטריק הוא לדעת אותן מראש ולמצוא דרכי פעולה. אז לא משנה היכן את בחייך תמיד תהיי יותר חזקה מחולשותייך, וזה לא סלוגן אלא רק האמת.

7. האם הריון זו התקופה להאט ולנוח ממטרותייך האחרות? לא יודעת מה איתך אבל לי יש 365 ימים בשנה, 24 שעות ביממה. בכל שעה, דקה ושניה דואגת להיות נחושה. מודעת לזה שאנו שונות, אך בסופו של יום במשהו אחד כולנו דומות וזה ברצון להצליח. אז בעיניי למנוחה יש את מקומה-אך תמיד בין העשייה ובדרך להצלחה.

8. קרוב לאמצע ההיריון תקבלי את הבעיטה הראשונה שלך. הבעיטה הראשונה בחייך שבאה מבפנים ותזכיר לך שמהיום והלאה בכל מה שתחליטי ותעשי את הדוגמא. אם בטווח הקצר תעזי לשכוח זאת אז לא דאגה עבר רק חצי ויש מספיק זמן לבעיטות נוספות עד ללידה ואחריה תקופת חיים שלמה שאת כבר מעבר לדוגמא, את אמה.

9. אמרו לי בצחוק או בכנות שבנות לוקחות / גונבות את היופי מהאמהות שלהן. אז אני מאחלת לה שתגנוב ממני מה שתרצה, אך מרצון אתן לה את מה שבאמת יעזור לה בחיים וזה את ההכוונה לעקשנות, את ההתמדה ואת רוח הלחימה שבזכותן גם לתוצאות הללו עם לקוחותיי מגיעה!

10. ולך, קוראת יקרה, אני מאחלת לקחת לפחות משהו אחד מהרשימה הזו וליישם, מבטיחה לך את שאת תרוויחי ואני אדע שאת שלי עשיתי.

טוב אז כנראה שכחתי לגלות עוד 4 סודות קטנים אך גדולים

סורי אתם יודעים איך זה זיכרון והריון …

11. מגיע לך לקבל שכר דירה עבור הבית שאת משכירה - אז כל יום תדאגי לעשות משהו בשבילך עצמך. קניות של בגדים, איפור, קורס מקצועי, אימון– כל מה עושה לך טוב מתקבל בברכה ! חוץ מלאכול בשביל שניים כי זה לא באמת נכנס לקטגוריה והמשקל העודף לא באמת יפול ממך . רק אוסיף על מה שכבר ציינתי,  הדיאטה הכי טובה וקלה על מנת לחזור למשקל גופך לפני היריון הוא להקפיד ולא להעלות מעבר לטווח התקין במהלך ההיריון.

12. האם זו תקופה קלה לאישה שמילדות די אחד עם גופה? לא. לעיתים תצטרכי לגרור את עצמך להתאמן, עוצמות האימון נחלשות ובחירת הבגדים לאימון רחוקה מלהיות משהו מהנה. ועדיין את הולכת, כי את יודעת היטב שהאלטרנטיבה היא לגמרי לא את. לא יכולה לתאר בפנייך את ההרגשה של אחרי – לדעת שלמרות הכל ובגלל שהחלטת הלכת ועשית את מיטבך. 

13. זוכרת את סודות 1+2 ממקודם? אז למי שלא אזכיר כאן שוב ואפילו אצעק! זה לא איזה שמן תשימי על עורך שימנע את המתיחות, ולא איזה מסאג'ים תעשי שימנעו את הרגשת הכבדות והעייפות אלא התקופה שלפני ההירון לפחות חצי שנה - שנה ואיך התנהלת אז מבחינת הספורט והתזונה תיקבע באיזו הרגשה ובמצב בריאותי תעברי את ההריון, עד כמה תעלי במשקל ותוך כמה זמן תחזרי לעצמך אחרי הלידה. מסת שריר היא מטבע מטבולי ובהיריון את עושה מה שיכולה על מנת לשמור על המטבעות בארנק. ​ותפריט לנשים לפני היריון, במהלכו לא שונה במרכיביו מתפריט לנשים אחרי לידה ותמיד יש לשים דגש על הכמויות הנכונות עבור אורח חייך ומטרתך באותה התקופה, דגש על ויטמינים ומינרלים חיונים לגופך והרגלי תזונה שיגרמו לך להרגשה מדהימה עם עצמך וגופך.

14. קיבלתי הרבה תגובות על ה-10 הסודות הראשונים שכתבתי מלפני חודש בערך. תתפלאו היו כאלה שהבינו בדיוק למה התכוונתי והיו כאלה שזעמו למה לא חלקתי את הנוסחה האולטימטיבית לכל אחת ואחת כיצד להיראות ולהרגיש איך שהיא רוצה בכל תקופת זמן בחייה. מצטערת לאכזב את המאוכזבות אבל אז זו האמת : מגיעות אליי נשים עקשניות, יודעות מה הן רוצות, אשר מאסו בנוסחאות שקריות וגנריות ומחפשות משהו 4life# שעובד רק בשבילן. הן מוכנות לעבוד, לשמוע דעה שונה ויודעות היטב שלכל מקום שבאמת שווה להגיע אין שום קיצור דרך. 

#הסנדלר לא הולך יחף - 36 שבועות אחרי לידה 

מגוון תפריטי תזונה נוספים

איך לרדת במשקל עשרת הדיברות
איך לרדת במשקל - 10 הדיברות לשנת 2018
בכל שנה אנחנו רוצים לנקוט בצעדים אשר יביאו לשינוי בכל תחום . גם בתחום הגוף והבריאות חייב להיות רצון אך זה לא מספיק. יש לא רק להחליט אלא גם ליישם ועדיף לקבל השראה מעשרת הדיברות המוכרות לנו היטב.
קראו עוד
מותק הכנתי לך קרואסונים
מותק הכנתי לך קרואסונים
על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים
היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים
''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
שמירה על המשקל גם לאחר החופשה
10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!
כל איש מקצוע שיגיד לכם לבחור באופציות היותר בריאות כמו ביום יום ולהתאמן כאילו אין מחר גם בחו''ל, רוב הסיכויים שיש להצמיד אליו מלצמה נסתרת על מנת לבדוק כיצד הוא מתנהל בחו''ל... כי אני מבטיחה שהוא כנראה מתנהל אחרת.
קראו עוד
תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט
עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?
את אוכלת בריא ונכון, מתאמנת ומשקיעה כל השבוע ועדיין כלום! לשאלתך למה את עדיין לא איפה שרוצה להיות, אני נותנת 4 סיבות מדויקות ואמתיות למה את לא מצליחה להשיג את התוצאות שאת כל כך רוצה.
קראו עוד
היווצרות צלוליטיס
צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?
''יום יום אני מסתכלת על הירך הימנית ומשווה לשמאלית. אני סופרת, מודדת ומחשבת את הגודל של גומות הצלוליטיס שיש לי על הירכיים. רק מדמיינת כיצד אני מעלימה את זה. לא רוצה שיחשבו שאני עצלנית, שמנה, אוכלת זבל, לא מתאמנת.''
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה
דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!
הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
דוגמנית פיטנס
דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה
שאלה מאוד נפוצה שאני נשאלת היא למה אני לא מתחרה בתחרויות לפיתוח גוף? תמיד שמחה לענות ואולי לעזור לכמה נשים שאולי מתלבטות באיך ואיפה לחגוג את הגוף הספורטיבי שלהן.
קראו עוד
ובסוף הערב הכל רק מתחיל
בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל
אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם רק עוד משהו קטן. ומפה לשם המשהו קטן כבר לא כזה קטן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה
היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה
בכל פעם שאני הולכת לקניות עולות בראשי שתי שאלות: 1. למה תמיד ההרגשה שמישהו מאוד חכם מנסה להאריך את חווית הקנייה שלי ? 2. לא הייתן רוצות לדעת מה משמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד