4elements4life logo

בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל

ובסוף הערב הכל רק מתחיל

המואשמים: ספה-טלוויזיה-אוכל

אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם עוד אוכל (רק עוד משהו קטן.. לנשנש כן?). כל אחד מאיתנו זז לכיון הספה המשפחתית מסיבות שונות: עצבים ורצון להירגע מהיום הלחוץ, שעמום או להיות בחיק המשפחה. אך סיבה נפוצה לאכילה המתרחשת באיזור ובשעה הזו היא לרוב ההרגשה שמגיע לנו פרס בצורת אוכל, והרבה ממנו, על כך ששרדנו את היום. אכן לקראת הערב מנטלית אנו ריקים וכוח הרצון מותש, מזמן הרים ידיים ועזב את החדר. וכאשר אין כוח רצון להגיד לא ולעצור אנו חוזרים להרגלינו. אם פיתחתם הרגלים טובים – מצוין, אך אם פיתחתם הרגלים פחות טובים (כמו ישיבה על הספה וזלילה אינסופית של כל דבר שבא ליד) גם הם יופיעו. אז היום האשמים יועמדו לדין:

האשם הראשון – הספה

נוחה, יפה, גדולה ורק צועקת בבקשה תישבו עליי ואף פעם אל תקומו. רק אני זו שאתן לגופכם לנוח מהיום המתיש שהיה.

האשם השני – הטלוויזיה

שטוחה, נוצצת והכי חשוב לא דורשת הפעלה של תא אפור אחד. היא לוחשת: ”תבהו בי ואל תפסיקו, כל התכנים שבי יתנו למוחכם להירגע עד שלא תדעו מי אתם”. הכי מצחיק שמגיעה השעה שכל מה שאנו יכולים זה להמשיך לבהות במסך המטמטם ואפילו אין לנו כוח לקום וללכת לישון כי זה מצריך התארגנות ותזוזה. וכשאנו כבר נרדמים על הספה והגוף זועק ”שינה”, אנו עדיין נלחמים עם עין אחת לצפות בכתוביות הסיום.

האשם השלישי – האוכל

טוב, הוא תמיד אשם אז אין לי מה להגיד עליו יותר מדי ( רק שהוא טעים חח). להתנגד לו דורש  מאמץ וחשיבה וזה מאוד קשה לאחר יום שכל מה שאנו רוצים זה להפסיק לחשוב.

אז האשמנו את כולם ומה עכשיו?

האמת היא שאין טעם לחפש אשמים אלא פשוט צריך לפתור את זה עם עצמך - אחרת שום דבר לא באמת יזוז לכיון מטרת השינוי הגופני הרצוי. רק אנחנו יכולים להחליט איפה נשב, במה וכמה זמן נתבונן במסך ומה נכניס לפה (בעלי מהצד מגלגל עיניים, מסתכל בכתוב ואומר בטח תכתבי שהם צריכים לשנות הרגלי תזונה נכון? ממש תפתיעי!)  אז כן, אני אפתיע ממי ואגיד נחשו מה? האחריות היא נטו עליי ועלייך , ואנו בוחרים כל דקה מהיום שלנו כיצד להתנהל, מה לעשות ובמיוחד את הרגלי התזונה שלנו.

יש לזכור שכוח רצון הוא כמו סוללה. כשנגמר הכל מושבת אך כשנחליט להטעין שוב - 100% תפוקה בדרך לקבלת החלטות מעולות:
הספה – היא אחלה (במיוחד אם היא אדומה). להגיע הביתה ולהירגע אחרי יום קשה זה חובה! אך אפשר גם לקום ממנה כשהגוף מבקש ללכת לישון ולהיפרד לשלום עד מחר, היא הרי שם להישאר נכון?


הטלוויזיה – אהיה כנה ואגיד שאנו חיים בלעדיה, כן יום בהיר אחד החלטתי שנמאס לי ואני רוצה להחליט מה נכנס לי למוח. לאחר משא ומתן מתמשך עם אחת מחברות הכבלים (הנציגה נכנסה לשוק שיש מישהו שבוחר שלא תהיה לו האפשרות להקליט את אותה התוכנית מ-4 חדרים שונים באותו הבית ואפילו בוחר לא לראות את התוכנית ובאמת דאגו לבריאותי הנפשי ) התנתקתי. אם אני הצלחתי גם אתם יכולים ואם לא להתנתק אז פשוט לעשות משהו אחר כמה ימים בשבוע.


האוכל – הנושא הרגיש מכולם, אותה ארוחת הערב שגולשת לארוחת הבוקר. תאכלו פחות, במידה, מאוזן, לפי המטרות שלכם מה כבר לא נאמר. חבל לחזור ואין מה לטחון מים. כאן, הפיתרון הכי טוב הוא למצוא מה עובד בשביל כל אחד מכם בדיוק בשעות הללו. ואם הרגלי התזונה שלכם טובים במהלך היום, לא תהיה שום סיבה לאבד את עצמכם תזונתית בשעות הללו.

 

אך אם עדיין חשים שעומדים להישבר להלן 4 שאלות מקדימות שתוכלו לשאול את עצמכם רגע לפני: 

1. אם יש חשק למשהו - תשאלו כמה אתם צריכים ממנו על מנת להיות מרוצים ושמחים. אם לקחתם חתיכה ועדיין לא מסופקים תשאלו את עצמכם שוב, כמה עוד אתם צריכים על מנת להיות מרוצים ושמחים? אם יש צורך במגש של עוגיות  אז לצערי יש כאן בעיה אחרת ועוגיות לא יפתרו אותה.

2. האם זה שווה את זה?  אבל באמת שווה לעומת מה שהשגתם עד כה? אם כן אז תהנו ותוציאו את זה מהראש, אך רק לאחר שבאמת הבנתם שזה שווה את זה.

3. תזכורת קצרה בצורת השאלה בשביל מי או בשביל מה מה התחלתם את כל התהליך? בין אם זה לחזור למצב בריאותי תקין, להיראות מדהים או לרוץ יותר מהר, תזכורת קצרה ישר תחזיר אתכם לדרך הנכונה- בשביל עצמכם! בעיניי עוד לא נברא הדבר שיכול לנצח רצון אנושי אמיתי וכנה.

4. החוכמה שלי בתור תזונאית ספורט ושל הלקוחות שלי היא לדעת להכניס גם את החטאים שלנו לתפריט תזונה לחיטוב היומי: גלידות, שוקולד, עוגיות ועוד.. ועדיין לראות תוצאות. זכרו בתזונה ברגעראש חופשי לרדוף אחרי הדברים אשר באמת שווים את הזמן שלנו. 

מגוון תפריטי תזונה נוספים

איך לרדת במשקל עשרת הדיברות
איך לרדת במשקל - 10 הדיברות לשנת 2018
בכל שנה אנחנו רוצים לנקוט בצעדים אשר יביאו לשינוי בכל תחום . גם בתחום הגוף והבריאות חייב להיות רצון אך זה לא מספיק. יש לא רק להחליט אלא גם ליישם ועדיף לקבל השראה מעשרת הדיברות המוכרות לנו היטב.
קראו עוד
מותק הכנתי לך קרואסונים
מותק הכנתי לך קרואסונים
על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
הסודותיה של תזונאית ספורט
14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון
אומרים שהזמן טס כשנהנים , אז כנראה זה נכון כי כבר עבר חצי ואנחנו בשבוע ה-21 להריון! לציון נק' זו החלטתי לגלות מנסיוני המקצועי, האישי ובמיוחד עבור את הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך היריון או אחרי לידה.
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים
היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים
''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
שמירה על המשקל גם לאחר החופשה
10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!
כל איש מקצוע שיגיד לכם לבחור באופציות היותר בריאות כמו ביום יום ולהתאמן כאילו אין מחר גם בחו''ל, רוב הסיכויים שיש להצמיד אליו מלצמה נסתרת על מנת לבדוק כיצד הוא מתנהל בחו''ל... כי אני מבטיחה שהוא כנראה מתנהל אחרת.
קראו עוד
תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט
עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?
את אוכלת בריא ונכון, מתאמנת ומשקיעה כל השבוע ועדיין כלום! לשאלתך למה את עדיין לא איפה שרוצה להיות, אני נותנת 4 סיבות מדויקות ואמתיות למה את לא מצליחה להשיג את התוצאות שאת כל כך רוצה.
קראו עוד
היווצרות צלוליטיס
צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?
''יום יום אני מסתכלת על הירך הימנית ומשווה לשמאלית. אני סופרת, מודדת ומחשבת את הגודל של גומות הצלוליטיס שיש לי על הירכיים. רק מדמיינת כיצד אני מעלימה את זה. לא רוצה שיחשבו שאני עצלנית, שמנה, אוכלת זבל, לא מתאמנת.''
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה
דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!
הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
דוגמנית פיטנס
דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה
שאלה מאוד נפוצה שאני נשאלת היא למה אני לא מתחרה בתחרויות לפיתוח גוף? תמיד שמחה לענות ואולי לעזור לכמה נשים שאולי מתלבטות באיך ואיפה לחגוג את הגוף הספורטיבי שלהן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה
היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה
בכל פעם שאני הולכת לקניות עולות בראשי שתי שאלות: 1. למה תמיד ההרגשה שמישהו מאוד חכם מנסה להאריך את חווית הקנייה שלי ? 2. לא הייתן רוצות לדעת מה משמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד