4elements4life logo

אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה

אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה

 

מה שהכנסת לעגלה - על גופך את מרגישה 

בכל פעם שאני הולכת לקנות מזון באחת מרשתות השיווק עולות בראשי שתי שאלות:

  • למה תמיד ההרגשה שמישהו מנסה להאריך את חווית הקניה שלי ?
  • לא  הייתן רוצות לדעת מה המשמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?

הוכח שלמיקום המוצר יש השפעה איך אנשים קונים וכמה הם יבזבזו ויש סכימה מאוד פשוטה ללמה ואיך המזון שאנו רוכשים בסופר אמור להיות מסודר והסיבה היא שרשתות השיווק יעשו הכל כדי להוציא אותנו עם עגלה כמה שיותר מלאה.​ צרכנים הקונים מזון טרי (בשר, פירות וירקות ) נוטים לבזבז יותר, כך שהתוצרת הזו תמוקם בהתחלה של החנות או בסוף. אותו איזור יהיה מרווח, מזמין ונקי יותר על מנת ליצור הרגשה של אמון ומעורבות רגשית בחווית הקניה.​ ולאחר שחווית קניית המזון הסתיימה ניכנס לאמצע החנות למעברים, ונמצא שם את המוצרים אשר לאוכל האמיתי מתחזים!בניגוד לחשיבה הכללית, אנחנו לא הולכים לאורך המעברים בחנות. המחקר מראה שאנשים נוטים לטייל בטורים נבחרים ולרוב גם יוצאים מהם, אך ממשיכים ללכת לאורך כל הטור. מה שזה אומר שמוצרי המפתח ( אלה עם הרווח הגבוה יותר) ימוקמו בקצוות של המעברים בחנות. תפקידם של אותם מוצרים הוא להזמין את הלקוח ובעלי נראות גבוהה על מנת להביא עוד אנשים אל המעבר. מוצרים הנמצאים במרכז הטור יקבלו כמובן פחות חשיפה לקהל העובר. מותגים מובילים או של מותג הבית (של החנות) ימוקמו במקומות בהם יש הרבה תנועה ואפילו כמה יופיעו בכמה מקומות בחנות. מוצרי נישה יהיו במקום נראה אך עם מעט תנועה, מכיון שקהל היעד שלהם יהיה מוכן ללכת לא מעט על מנת לצוד את המוצר. חנויות לא חוסמות את הדרך שלנו למוצרים שאנו רוצים לקנות אך הן כן דוחפות על הדרך מוצרים שאולי אנו מעוניינים בהם ולא חשבנו לרכוש . ישנם רשתות אשר מפעילות אסטרטגיות שיווק שונות לכל סקטור של מוצרים - מוצרי בריאות, מאפה, בקר,דגים , פירות וירקות מה שמאריך את חווית הקנייה ומשאיר את הלקוח לבזבז עוד. מכאן בדיוק מגיעות כל הקניות האימפולסיביות ורשימה מסודרת מהבית רק תעזור על מנת להמעיט ולא לקנות מה שאין בו צורך.

4 הטיפים שלי ליציאה מהמבוך בשפיות ורק עם מוצרי מזון טריים או רק כאלה שיש בהם צורך:

1. אל תגיעו לסופר כאשר אתם רעבים. זה מצב שבו מאוד קל לחטוף כל דבר לא משנה היכן הוא נמצא ולאכול אותו ללא שום מודעות.

2. תתחילו את הקניות מסביב לסופר והניחו בעגלה את המאכלים הטריים ורק לאחר מכן את היתר.

3. כאשר אתם נכנסים למרכז החנות אל תיקחו את מה שמציעים ונראה טוב על האריזה אלא רק מה שאתם צריכים, והכי חשוב תדעו מה נכנס לעגלה ומשם הדרך הרבה יותר פשוטה. 

4. תקראו את התוויות - אין שום סודות רק חוסר תשומת לב או חוסר ידע על מה להסתכל.חשוב לדעת שסדר הרכיבים מצוין על פי כמה יש ממנו במוצר ( משקל ), ושישנם סיסמאות שיווקיות שבאות לתת לנו את ההרגשה שהמזון הוא למעשה יותר בריא או ייחודי ממה שהוא באמת כמו:

ממותק עדין/מתיקות מעודנת – לא אומר דל בסוכר, ללא תוספת סוכר או ללא סוכר. רק אומר שהוסיפו יחסית קצת סוכר.

ללא סוכר - אך עם טעם מתוק ממתיקים מלאכותיים - ​sucralose, aspartame, maltodextrin, sacharin

ללא כולסטרול– לא אומר שהמזון הוא ללא שומן. הוא עדיין יכול להכיל עד 2 גרם שומן רווי.
מקור טוב לסיבים– יכול לכלול מקורות לא טבעיים של סיבים הנקראים ”סיבים מסונתזים” כמו פולידקסטרוז. סיבים אלו לא נמצאו מורידים את רמות סוכר בדם כמו סיבים טבעיים בירקות /פירות ועוד.
מחזק את המערכת החיסונית– נשמע כמו בחירה מצוינת אך רק בגלל שמזון כולל ויטמין C לא אומר שזה אוכל בריאות אם הוא יחסית גבוה בסוכר ועתיר בשומן.
עשוי מפרי אמיתי– הביטוי הזה יכול לרמות מכיון שהכמות/ריכוז הפרי האמיתי במוצר היא מינימלית ואפילו לא אותו הפרי המצוין על האריזה.

ללא גלוטן- למי שקונה את המוצרים עם התוית הזו בגלל שזה יותר בריא לו(ללא אבחנה רפואית לרגישות )- צר לי לאכזב אין קשר בין השניים. לרוב המוצרים הללו מעובדים מאוד, עתירי סוכר ומלאים בחומרים משמרים.

חטיף 100 קלוריות - לא בריא יותר או מרזה יותר אלא רק קטן יותר.
עשוי מדגנים מלאים- טענה מאוד נפוצה. בדקו כמה דגנים מלאים לעומת קמח לבן ישנם על האריזה. מוצר שעשוי כולו מדגנים מלאים, אמור לציין את זה במקום הראשון על האריזה.
טבעי לחלוטין– יכול להיות הכל מכיון שאין תקן לגבי המושג הזה. חוק אצבע הוא שאם אם אתה לא יכול לקרוא את רשימת הרכיבים, כנראה שלא הכל שם טבעי. 

ידע זה כוח וזה בטוח לא סיסמא אלא עובדה שרק תעזור לך ולתוצאות שאת רוצה.

 

מגוון תפריטי תזונה נוספים

איך לרדת במשקל עשרת הדיברות
איך לרדת במשקל - 10 הדיברות לשנת 2018
בכל שנה אנחנו רוצים לנקוט בצעדים אשר יביאו לשינוי בכל תחום . גם בתחום הגוף והבריאות חייב להיות רצון אך זה לא מספיק. יש לא רק להחליט אלא גם ליישם ועדיף לקבל השראה מעשרת הדיברות המוכרות לנו היטב.
קראו עוד
מותק הכנתי לך קרואסונים
מותק הכנתי לך קרואסונים
על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
הסודותיה של תזונאית ספורט
14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון
אומרים שהזמן טס כשנהנים , אז כנראה זה נכון כי כבר עבר חצי ואנחנו בשבוע ה-21 להריון! לציון נק' זו החלטתי לגלות מנסיוני המקצועי, האישי ובמיוחד עבור את הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך היריון או אחרי לידה.
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים
היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים
''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
שמירה על המשקל גם לאחר החופשה
10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!
כל איש מקצוע שיגיד לכם לבחור באופציות היותר בריאות כמו ביום יום ולהתאמן כאילו אין מחר גם בחו''ל, רוב הסיכויים שיש להצמיד אליו מלצמה נסתרת על מנת לבדוק כיצד הוא מתנהל בחו''ל... כי אני מבטיחה שהוא כנראה מתנהל אחרת.
קראו עוד
תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט
עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?
את אוכלת בריא ונכון, מתאמנת ומשקיעה כל השבוע ועדיין כלום! לשאלתך למה את עדיין לא איפה שרוצה להיות, אני נותנת 4 סיבות מדויקות ואמתיות למה את לא מצליחה להשיג את התוצאות שאת כל כך רוצה.
קראו עוד
היווצרות צלוליטיס
צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?
''יום יום אני מסתכלת על הירך הימנית ומשווה לשמאלית. אני סופרת, מודדת ומחשבת את הגודל של גומות הצלוליטיס שיש לי על הירכיים. רק מדמיינת כיצד אני מעלימה את זה. לא רוצה שיחשבו שאני עצלנית, שמנה, אוכלת זבל, לא מתאמנת.''
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה
דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!
הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
דוגמנית פיטנס
דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה
שאלה מאוד נפוצה שאני נשאלת היא למה אני לא מתחרה בתחרויות לפיתוח גוף? תמיד שמחה לענות ואולי לעזור לכמה נשים שאולי מתלבטות באיך ואיפה לחגוג את הגוף הספורטיבי שלהן.
קראו עוד
ובסוף הערב הכל רק מתחיל
בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל
אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם רק עוד משהו קטן. ומפה לשם המשהו קטן כבר לא כזה קטן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה
היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה
בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד