4elements4life logo

המיתוס של תוכנית אימונים לחיטוב הגוף

תוכנית אימונים לחיטוב הגוף

תוכנית אימונים לחיטוב הגוף - המיתוס חייב להיעלם 

הגוף הנשי הרצוי הוא גוף שיכול להיות מושג רק בעבודה עם משקולות. רגע אבל מה עם החשש המיידי שתהפכי לגבר? צר לי לאכזב אבל זה לא בקלפים שלנו. באופן טבעי ההרכב ההורמונלי של המין הנשי רחוק מזה ואם תרצי לשנותו תצטרכי לשנות את הכימיה של גופך. כלומר לא משנה כמה תתאמני, באיזו תדירות ומה כמות חלבון שתאכלי את לא יכולה להתקרב למבנה הגברי או למבנה המוגזם של בודיבילדרית שכן שיחקה עם ההרכב ההרומונלי של גופה באופן מכוון.​ לכן הפחד מלהיות ''גבר'' או לפתח מסת שריר גבוהה מדי הוא לא מוצדק ומונע מהחושבות כך לאתגר את השרירים עם משקולות יחסית כבדות. ללא מאמץ אמיתי לא יהיה שום שינוי על גופך ולצערי רק לעשות את התנועות לא יביא לשום תוצאה. כמו כן אם תבחרי בשיטת האימון הנכונה לך גם אפקט הגדילה - היפרטרופיה יכול להיות בשליטה ומופנה בדיוק למקומות הנכונים. 

מהי שיטת האימון הנכונה עבורך?

כן אני יודעת מה אומרת תוכנית אימונים לחיטוב הגוף שקיבלת במכון הכושר או הורדת מ-YOUTUBE - תעבדי בעומס נמוך ותרגישי את השריפה. על מנת להבין למה זה בהכרח נכון חשוב לדעת כמה דברים אודות טונוס (מתח) השרירים. ישנם 2 סוגים של טונוס שריר - טונוס מיוגני וטונוס נוירוגני.

טונוס מיוגני - ניתן לתאר כמתח או צורת שרירים במצב מנוחה. כלומר חוזק וקשיחות השרירים הנראית כל הזמן (די המטרה שלך). ככל שהשריר צפוף וחזק יותר כך תראי יותר מוצקה גם כשלא עושה דבר. כדי להשיג זאת את חייבת לעבוד עם משקל משמעותי וטווח חזרות לא גבוה. אימוני כוח עם משקלים הנכונים לך יעלו את הטונוס המיוגני ע''י תהליך גדילת שרירים הנקרא היפרטרופיה של החלבונים המבניים הצפופים ביותר של השרירים.

טונוס נוירוגני - מתח שרירים אשר מתבטא ונראה כאשר נעשות תנועות או כיווצים. גם הוא משפיע על חוזק וקשיחות השרירים אך נראה רק בזמן פעילות.

רוב תוכניות האימון לחיטוב הגוף לנשים דוגלות רק בעבודה בטווח חזרות גבוה עם משקוליות נמוכות. שיטת עבודה זו לא תפתח את הטונוס המיוגני הנראה כל הזמן. אימון עם חזרות גבוהות בלבד מקדם יותר היפרטרופיה סרקופלסטית (נוזלית), מה שיוצר יותר את המראה ''הרך'' - PUMP אם שמעת את המושג. אימון בטווח חזרות נמוך נכון יותר מכיון שעומסים גבוהים יותר יעלו את הרגישות של הניורונים המוטורים (עצבים), מה שיעלה את הטונוס הנוירגני כאשר נבצע גם את הפעולות הפשוטות ביותר-הליכה, כפיפת יד ועוד..

 

אורית צייטלין תזונאית ספורט

 

אימוני כוח, תוכנית אימונים לחיטוב ואיבוד שומן לגוף חטוב

 

על מנת להשיג את המראה החטוב עלייך לעסוק באימוני כוח אך גם להוריד את מסת השומן שמכסה את השרירים שלך. שרירים לא מתחטבים ולא הופכים מרכים למוצקים! על מנת לראות את הצורה ואת קווי המתאר (טונוס השריר) חייב להיווצר גירעון קלורי מהתזונה על מנת להוריד את אחוזי השומן בגוף ובשביל זה את צריכה לאכול על פי תפריט תזונה לחיטוב .

 

וזאת אני בתמונה, כדי להוכיח לך שוב איפה את צריכה להשקיע את רוב הזמן - בתזונה ועבודת אימון יעילה!

לסיכום אבקש ממך לשכוח ממה שנאמר לך בעבר.

יש יותר מדי תוכניות אימון לחיטוב הגוף אשר שמות דגש על השיטה הלא נכונה להתאמן. בזמן כתיבת תוכנית אימונים עבורך תזכרי שקבוצות שרירים גדולות כמו רגליים, גב ועוד כוללות הרבה שרירים בתנועות שלהן בשונה מתרגילים לשרירים בודדים כמו תרגיל ליד קדמית. דוגמאות לתרגילים מעולים : סקוואט, דדלפיט , מכרעים ועוד. אל תפחדי להיות יצירתית ולשלב תנועות או לעבור לסופר סט , טרי סט וכד'. פה בדיוק איש מקצוע עם ראש יצירתי יוכל לספק לך ''תרגילים ושיטות אימון לא מסורתיות'' על מנת לקדם את מטרותייך. עם תוכנית אימונים יעילה ותפריט תזונה לחיטוב בהתאמה אישית תראי את טונוס השריר שאת כה רוצה ואת הגוף החטוב שעבדת עבורו כה קשה!

 

לחצי ותראי בעצמך איך נראות הלקוחות שלי תוך כמה חודשים בלבד! 

 

 

 

מגוון תוכניות אימונים נוספות

הסודות של אימוני כוח - אורית צייטלין תזונאית ספורט
הסודות של אימוני הכוח - מה תרוויחי מזה?
בנוסף להיותי תזונאית ספורט אני גם כותבת תוכניות אימונים בהתאמה אישית לכל אחת ומטרתה: עיצוב ובניית גוף רצוי, אימון לתקופת חיטוב או אימון להעלאת מסת שריר. האוכלוסייה שאני עובדת אתה מגוונת, ניסיתי להכליל או למצוא מכנה משותף בין לקוחותיי אך ללא הצלחה. הדבר היחיד שמצאתי הוא שהרבה מהנשים יעשו הכל בכדי לא להתחיל בשגרת אימוני כוח.
קראו עוד
אימון כושר בבית - המדריך המקוצר
אימון כושר בבית - המדריך המקוצר
אם את יודעת שלא תתמידי, רוצה להתאמן בשקט שלך, לא רוצה להתחייב ואין לך כמה שעות ביום מספר ימים בשבוע לעזוב את עיסוקייך האחרים. כל אלה הן סיבות מצוינות להתחיל ולהתמיד בשגרת אימוני כושר בבית. את כבר מתיישבת וקמה, מרימה ומקפצת אחרי ילדייך - תראי את כבר מתאמנת ולא מודעת לזה! שלא נדבר על זה שאת לא תלויה באף אחד ומתאמנת מתי שבא לך!
קראו עוד
הדברים שאת חייבת לדעת לפני את שנכנסת למכון כושר
מכון כושר תתכונן באתי לבנות גוף - חלק א
את נכנסת למקום סגור, מלא בברזלים, בו גברים צועקים ומזיעים וברקע מוסיקה שחד משמעית יכולה לגרום לאיבוד השמיעה, כן זה מכון כושר שבו את אמורה להתאמן בתקופה הקרובה ועוד להנות מזה. תתפלאי, עוד נרשמת מרצון ושילמת על זה כסף. על מנת להקטין את השוק הראשוני ולמנוע את עזיבתך אחרי אימון אחד, ריכזתי עבורך את 4 הדברים שאת חייבת לדעת לפני את שנכנסת למכון כושר.
קראו עוד
איך נשיג תוצאות במכון הכושר?
מכון כושר תתכונן באתי לבנות גוף - חלק ב
טוב השוק הראשוני שלך עבר והינך עם הרבה יותר ביטחון עצמי מאשר בהתחלה. ואם קראת את חלק א את כבר לגמרי חלק ממכון הכושר, ואולי אפילו מתחילה קצת להנות? טוב בסדר אני לא אגזים אבל נסבל לא ?! אני מאמינה שידע זה כוח וחשוב לי שתדעי לאיזו מטרה הגעת לשם, תביני איזו תוכנית אימונים תקבלי ממאמן הכושר ותוכלי לנטר את ההתקדמות שלך לעבר השגת התוצאות שאת רוצה.
קראו עוד
לבלבל את השרירים או לבלבל את הארנק?
לבלבל את השרירים או לבלבל את הארנק? האמת על INSANITY ועוד
על פי אלברט איינשטין ההגדרה של שיגעון היא לעשות את אותו הדבר יום אחר יום ולצפות לתוצאות שונות. על פי 4elements4life ההגדרה של שיגעון הוא לשנות את מה שעובד, תמיד עבד וממשיך להביא לתוצאות. מכיון שישנם אין סוף מוצרי פיטנס אי שם בחוץ על מנת לעזור לכם להפוך ליותר "בריאים", רזים וחטובים תוך 15 דקות ביום, אני אשמח להביע את דעתי ולציין את האמת.
קראו עוד
אורית צייטלין תזונאית ספורט
איך לעצבן את אורית צייטלין תזונאית הספורט?
מהרגע שאנו יוצאים מהבית, אנו נמצאים תחת העין הבוחנת של הסביבה. מובן שלכולם יש דעה ומאוד חשוב להשמיעה בקול, אך לא תמיד היא במקום ובמיוחד כאשר לא נשאלת. במהלך השנה האחרונה שמעתי המון דעות על המראה החיצוני שלי שכללו בין היתר מחמאות וגם ביקורות מאוד קוטלות: רזה מדי , שרירית מדי ועוד...אז היום החלטתי להגיב ולהגיד מה אני באמת חושבת.
קראו עוד
תוכנית אימונים להיריון
9 חודשים, 9 קבוצות שרירים ותוכנית אימונים אחת להיריון שלך
במהלך כל 40 שבועות ההיריון שלי התאמנתי . חוויתי אין סוף מבטים והמלצות לגבי נושא האימונים בתקופה זו מכל מי שמצא לנכון להיכנס לתפקיד הרופא האישי שלי או זה שמכיר את גופי ומה שגדל בו יותר טוב ממני. בחרתי לא להתייחס, להמשיך להתנהל כמו מי שמעוניינת בהשגת מטרה עיקרית בתקופה זו והיא לנהל היריון בריא ותקין מבחינת כל המדדים לעובר והאם...
קראו עוד
כיצד אלכוהול פוגע באימון הגופני שלכם
כיצד אלכוהול פוגע באימון הגופני שלכם?
לצריכת אלכוהול מוגברת השלכות גופניות שליליות על הכושר הגופני. מתאמנים רבים לא תמיד מודעים להשפעת האלכוהול על מסת השריר ומטרותיהם. סקירה מדעית חדשה הכללה 106 מחקרים מפרטת ומלמדת על האופן ובאיזו כמות אלכוהול משפיע על תהליכים הורמונלים שבונים את מסת השריר, גם אם הצריכה היא חד-פעמית. הכתבה פורסמה בעיתון ''הארץ'' ונכתבה ע''י אורית צ.
קראו עוד
שומרים על מסת שריר
כיצד שומרים על הכוח ומסת שריר בכל תקופה אך לא בכל מחיר
החשש הגדול ביותר של כל ספורטאי הוא להיפצע. ולמרות זאת יש משהו יותר מפחיד וזה לשמוע מהרופא את המשפט ”נפצעת ועל מנת להחלים לא תוכל להתאמן במשך X זמן”. בתור תזונאית ספורט, מתאמנת שנים בעצמי והכי חשוב אישה מיידית עולות במוחי ארבע שאלות שונות (אף אחת מהן לצערי לא קשורה לכך שנפצעתי, ומתן זמן ותנאים לתהליך ההחלמה והשיקום).
קראו עוד
איזה אימון גופני מסייע לתאי גזע להגדיל את מסת השריר
איזה אימון גופני מסייע לתאי גזע להגדיל את מסת השריר?
ידוע כי האימון האפקטיבי ביותר להגדלת כוח השריר ומסתו הוא אימון כוח. מדובר באימון שבו שריר יחיד או קבוצת שרירים פועלים נגד התנגדות (כוח) חיצונית. מה שפחות ידוע הוא תרומתם של תאי הגזע בגוף, תאים בעלי פוטנציאל אדיר להתפתח למגוון סוגי תאים עם תפקיד מוגדר בגוף מגיל צעיר ועד בגרות, להגדלת מסת השריר בעקבות אימון זה. הכתבה פורסמה בעיתון ''הארץ'' ונכתבה ע''י אורית צ.
קראו עוד
יותר עזרה ממך, יותר זמן עבורה
רוצה אישה כמו שהיא הייתה
בוקר, שיחת לקוח ראשונה: ''אפשר לקחת את שירותייך על מנת לעזור לאישתי ולשכנע אותה להזיז את עצמה? כי אני לא מצליח. כל מה שאני אומר זה לא בסדר, אני כבר מפחד לפתוח את הפה. ומה סה''כ ביקשתי? שהיא תחזור להתאמן, לא מזהה אותה כבר. אני אוהב אותה תמיד אך רוצה שהיא תחזור להראות ולהרגיש כמו שהתחתנתי איתה, לפני עשר שנים.'' הרצון שלך מובן, אך אני מאוד מבינה את התגובה של אישתך...
קראו עוד
הגוף שלך הוא הקנבס שלי
קראו עוד